Na vlastní kůži: 5 přehlídek New York Fashion Weeku

Naše externí redaktorka Sarah Tesková navštívila přehlídky newyorského fashion weeku a vybrala pro vás výběr toho nejlepšího.

Foto: archiv Christian Siriano

1. Libertine

Kreativní ředitel a zakladatel značky Libertine Johnson Hartig představil další barevnou kolekci. Libertine ve svém slova smyslu znamená, že by člověk měl klást největší důraz na uspokojení svých fyzických tužeb. Show stejnojmenné značky rozhodně tyto tužby uspokojila. Některé modely měly nádech preppy stylu – kostky, nášivky a šály. Zkrátka vše, co bychom chtěli nosit, kdybychom teď byli v Oxfordu nebo Cambridge. Barevné límce z lišky taktéž překvapily, jelikož se většina návrhářů snaží pravé kožichy omezovat. Většina kabátů a sak byla zdobena flitry a třpytkami, stejně jako barety. Hamish Bowles a Thom Browne s námi z první řady určitě souhlasili, že Libertine představili další nezapomenutelnou kolekci, ze které by si každý mohl najít svůj kousek.

2. Christian Siriano

Růžový koberec, avantgardní šaty a Heidi Klum. To vše a mnohem více byla show návrháře a porotce módní soutěže “Project Runway” Christiana Siriana. Inspiroval se fiktivní postavou Harley Quinn, což je pochopitelné – badass a sexy rebelka. Tato inspirace není náhodou – nový film Harley Quinn: Birds of Prey, ve kterém hraje ústřední hrdinku Margot Robbie, byl hlavním sponzorem přehlídky. Show jako vždy otevřela a zakončila Sirianova můza Coco Rocha, která jako první oblékla krátké, černé punk-rock šaty zdobené kometami, ke kterým ladil černý choker s našitými řetízky. Výhled z druhé řady hned u vstupu na runway též umožnil výhled na každý model (a také Leslie Jones, která nadšeně křičela “Ano!” na Coco). Na přehlídce jako vždy dominovaly večerní šaty, které tento rok překvapily. Siriano se rozhodl pro šaty s obrovskými geometrickými tvary a třpytivou látkou. Volánky, latex a kůže byli k vidění v návrzích, které připomínaly disco osmdesátých let.

3. Christian Cowan

Přeplněná přehlídka mladého britského návrháře Christiana Cowana byla jedna velká rocková show. Minulý rok přehlídku otevřela a zakončila krásná Karolína Kurková, která na hlavě měla ručník – reference k jeho španělským kořenům a k letnímu koupání. Tento rok se přehlídka zcela lišila. Celá přehlídka byla barevně osvětlená. Zelená a zlatá dominovaly, stejně jako krátké koktejlky. Cowan o své show řekl: “Tuto sezónu ukazujeme sluneční brýle, máme kabelky a o hodně víc vrstev. Show se vyvíjí ve své technice. Je to show s wow faktorem.” A měl pravdu. Krom vrstev byl vidět i Cowanův smysl pro detaily. Zajímavý make-up a doplňky připomínající designové masky na šerm. Metalické šaty, bundy, rukavice a kabáty byly vrcholem večera. V obecenstvu nechyběly známé osobnosti jako například youtuber David Dobrik, choreografka Parris Goebel, nebo herečka Lisa Rinna.

4. Alice + Olivia

Přehlídka návrhářky Stacey Bendet příjemně překvapila svou nadčasovostí a zároveň zastaralostí. Bendet se dalším rokem drží formátu prezence, místo klasické runway show. Hlavní benefit prezentace je samozřejmě větší kapacita. Bohužel tuto sezónu nepřálo počasí, proto musela většina návštěvníků čekat hodinu venku v dešti. Nicméně při vstupu příjemně překvapil stánek Glenlivet, kde jste automaticky dostali šálek čaje se skotskou whisky. Tuto sezónu spojila Bendet síly s mladým newyorským návrhářem Zero Waste Daniel, který používá zbylé materiály z příprav na NYFW f/w 2020 a dělá z nich nové artikly. Modely byly tradičně rozdělené do různých místností, každá jiné barvy a motivů. Začali jsme v zelené zahradě s barokními sochami a modely v kamufláži. Nalevo byla k vidění scéna z vlaku, ve které dominovaly romantické, krajkové šaty různých barev a délek. Rovně před námi byla růžová zeď, před kterou se fotila samotná Bendet – blonďaté vlasy, dlouhé růžové šaty ve stejném odstínu jako zmíněná zeď a dokonalý make-up. Další scény byly rozděleny do odstínů – hnědá, růžové, červené, žlutá, zelená a černá.

5. Pamella Roland

Magickou kolekci večerních šatů představila Pamella Roland s jasnou inspirací – Zámek ve Versailles. Roland měla posledních pár sezón dost podobnou techniku, vždy se primárně jednalo o dlouhé večerní šaty zdobené kamínky a třpytkami. Když se řekne “Versailles”, je to přesně to, co si člověk představí. Touto kolekcí dokázala zakomponovat i jiné prvky, například vyšívané, krajkové, nebo například kobercové šaty. Obecenstvo velmi příjemně reagovalo na tento nový styl, dokonce více než na třpytivé princeznovské šaty. V první řadě byla k vidění například Victoria Justice, Martha Hunt, nebo Haley Kalil. V jejích modelech se též ukázali herečky Idina Menzel a Anna Paquin na Vanity Fair Oscars Party.

Čtěte dál