Na Maledivách otevřeli první podvodní hotelový apartmán na světě

Je první svého druhu – a výhledy jsou naprosto mimořádné.

Foto: archiv Harper's Bazaar UK

Určitě jste slyšeli o podvodních hotelových restauracích či lázních, ale nová vila Muraka, část ostrovu Conrad Maledivy Rangali, se stala první zcela samostatnou budovou, která se ponořila pod oceán.

Dvoupodlažní vila se může pochlubit obrovským apartmánem, který se nachází 16 metrů pod hladinou moře. Je opatřen akrylátovým povrchem a nabízí ničím nerušený výhled na okolí mořského prostředí. Můžete si to představit jako potápění na dně oceánu, aniž byste se museli namočit.

Foto: archiv Harper's Bazaar UK

„Muraka není jen samostatný pokoj pod hladinou, je to nezaměnitelná životní zkušenost nad a pod povrchem oceánu“ říká Ahmed Saleem, ředitel a architekt Crown Company Pvt. Ltd. "Rezidence yse skládá z nadmořské úrovně, která se dále dělí do dvou oddělených ložnic, obývacího pokoje, jídeln a venkovní terasy s bazénem. Kuchyň byla navržena tak, aby poskytovala jídla speciálně připravená šéfkuchařem resortu a přesně splňovala požadavky hostů."

Foto: archiv Harper's Bazaar UK

Hosté se neobejdou bez tradičních Instagram-friendly fotek, které Maledivy vždy nabídnou. Horní paluba vily Muraka je umístěna nad mořem a nabízí dvě další ložnice, koupelnu, posilovnu, pracovnu a dvě paluby (jedna směřuje k východu a druhá k západu slunce ), stejně jako nekonečný bazén, kuchyň s barem a jídelnu. Dále službu fungující 24/7 pro případ, že byste mohli cokoliv potřebovat.

Foto: archiv Harper's Bazaar UK

Nikde jinde na světě si hosté nemohou jedním oknem prohlédnout 180 stupňový panoramatický výhled na korálový a mořský život v prostředí, které je udržované v co nejpřirozenější formě,“ řekl technik vily, Mike Murphy.

Foto: archiv Harper's Bazaar UK

Budova vily vyžadovala více plánování než opening průměrného nového hotelu. Kvůli zohledňování prvků jako jsou přílivové vlny, hloubka vody, ochrana před bouřkami, výška bouřlivých vln, zatížení větrem nebo rizika tsunami. 600 tunovou budovu ponořila obří jeřábová loď s pomocí potápěčů, kteří pomáhali kapitánovi s umístěním.

„Hlavním úkolem bylo zajistit, aby podmořský pokoj byl po celou dobu naprosto bezpečný,“ řekl Saleem. „Přeprava stavebních konstrukcí ze Singapuru na Maledivy a reálný ponořovací proces byl náročný stejně tak. Apartmán měl maximální možnou hmotnost, kterou mohl vodní jeřáb unést a zároveň se přiblížit k útesu. Najít vhodnou loď s dostatečnou kapacitou se stal tedy tím nejtěžším úkolem, kterému jsme museli čelit.“

Čtěte dál