Na linky mi nesahej!

Renesance očních linek způsobila naprosté šílenství. Jak si zvolit ten správný typ, jak si je bezchybně namalovat a především jak si osvojit správnou rutinu, abychom namísto touhy vykřesat ze sebe aspoň kousek ikonické ženy neskončily jako parodie na sebe samé?

Foto: archiv L'Oréal

Oční linky sluší každé

Aby tento výrok platil, musíme zvolit správný tvar, tloušťku linky i způsob líčení. Rozhodující jsou oči, respektive jejich tvar a rozestup. Pokud jste majitelkou mandlových očí Brigitte Bardot, vyhráváte na celé čáře. Stačí vám pouze horní linka jakéhokoliv tvaru a šířky. Máte-li malé oči, linka je musí opticky zvětšit. Aby se tak stalo, je potřeba kromě horní linky namalovat i spodní a na vnitřní linku oka aplikovat bílou. Hluboce posazené oči rámujeme po celém obvodu, ale místo černé použijeme středně tmavý odstín jakékoli barvy. V případě očí daleko od sebe nezvýrazňujeme jejich vnější koutky, ale orámujeme celé oko a soustředíme se zejména na vnitřní koutky. Naopak u očí blízko sebe zdůrazňujeme ty vnější.

Kočičí, okřídlené a ty ostatní

Vybrat si typ linky a umět si ji správně nalíčit, to dá rozhodně zabrat. Naučíte se to jedině poctivým drilem a zkoušením. Zachovejte klid a nepodléhejte panice. Existují tisíce internetových tutoriálů, jak na to. Oddřít si to ale musíte vy sama. Pro začínající se doporučuje pracovat s kajalovou tužkou, pokročilejším jsou určeny tekuté linky, které jsou lesklé, nebo naopak spíše matné linky v krémovém provedení. Vybrat si můžete třeba i linku v podobě fixu. Nejkrásnější linie vykouzlíte voděodolnou gelovou linkou, která se nerozmazává.

Samotné linky nestačí

Pokud už zvládáte precizní linku, volte vždy dlouhotrvající líčení. Vyzkoušejte například voděodolnou linku Tattoo Liner od Maybelline NY se kterou vykreslíte perfektní linky s intenzitou dlouhotrvajícího tetování. Kromě linky se zaměřte i na řasy, natočte je kleštičkami a naneste voděodolnou řasenku. Pokud máte radši kartáček s přírodními štětinami, skvěle vám sedne voděodolná varianta řasenky Total Temptation od Maybelline NY, pokud si lépe poradíte s umělým kartáčkem Volume Million Lashes od L’Oréal Paris bude tou pravou volbou. I ta nejdokonalejší linka ztratí na půvabu, pokud se nad ní nebude vyjímat oblouk upraveného obočí. Na jeho dobarvení použijte novinku Tattoo Brow Pomade od Maybelline NY, jež definuje obočí přirozenou barvou s matným efektem. S takovýmto líčením můžete nejen do školy či do práce, ale také na každou večerní party.

Foto: archiv L'Oréal

Zleva: Tattoo Liner, Total Temptation (oboje Maybelline NY), Volume Million Lashes (L’Oréal Paris), Tattoo Brow Pomade (Maybelline NY)

Pokud jste se dopracovala k dokonalé rutině, ať ji svět obdivuje co nejdéle!

Čtěte dál