Na jaké šperky se zaměřit v roce 2021?

V současné době by se mohlo zdát, že není třeba se zajímat o trendy. Je pravda, že většina z nás se musí zdržovat doma, a tak je móda spíše o pohodlí a nositelných kouscích. Co se týče šperků, je to trochu jinak.

Foto: archiv značky

Jestli jako spousta zaměstnanců pracujete z domova, pravděpodobně vás neminou pracovní schůzky přes zoom, ať už je to interní porada či nějaká prezentace. Ano, vaše legíny či tepláky nepůjdou vidět, ale půjde vidět, jak jste upravená. A šperky jsou právě tím doplňkem, který povýší i váš domácí outfit o další level. Jednoduchý svetr ožije, pokud vyberete zajímavé náhrdelníky či řetízky, stažené vlasy zase odhalí zajímavé náušnice.  

Jestli pracujete v profesionální sféře a máte v kódu oblékaní stanovená přísná pravidla, i pro vás máme nápady, co se šperků týče. Prestižní firma Graff má ve své letošní kolekci krásné kousky přesně pro vás. Představujeme vám pět trendů na rok 2021.

Perlové šperky

Perly jsou klasikou, která nestárne, ale snad vás potěší, že zaplavily přehlídková mola. Ať už se rozhodujete, zda si pořídíte nový náramek či náušnice, perly jsou v roce 2021 trefou do černého. Nemusí to být model čistě pouze z perliček, ale i kombinace kovu a perly budou v popředí. Mezi značky, které mají v letošní kolekci perlové modely, patří například Simone Rocha, Gucci a pochopitelně Chanel. Perly se v kolekcích Chanel objevují již tradičně. Nemůžete šlápnout vedle.

Peníze v jiné formě

Náhrdelníky s přívěškem ve tvaru mince zaplavily Instagram už před pár lety, ale letošní kolekce jsou jenom důkazem, že se nechystají k odchodu. I luxusní značky jako Bulgari zařadily „mince“ do svých návrhů a přidali se i další designeři. Tyto šperky přináší dávku historie a tradice v té nejoriginálnější formě. Klasické řetízky jsou asi nejpopulárnější, ale nás baví i náušnice či náramky. Peníze jsou pro mnohé symbolem hojnosti, tak snad už jenom díky jejich nošení ve formě šperku nám je letošní rok nadělí ve velkém.

Rocková královna

Kdo by se nechtěl cítit jako rocková královna. Pro mnohé z nás je představa pořádného koncertu a divokého tance v dnešní době asi hodně vzdálená, ale krásné šperky, které se nesou v tomto duchu, nás určitě přiblíží. Například značka Bulgari přináší průlomovou kolekci a vedle jejich standardních klasických kousků představuje kolekci, v níž najdete hroty a nádech rocku.

Třpytivé mašle

Mašle jsou jedním z trendů, které přichází a odchází. Letos se můžeme těšit na jejich přítomnost ve více blyštivé formě. Firma Graff představila krásnou kolekci, která se bude hodit i do více profesionálního prostředí. Náhrdelníky a vůbec šperky ve tvaru mašliček a stuh jsou něžné, dívčí a jednoduše nositelné. Módní dům Miu Miu navrhl o něco výraznější modely, kde se kloubí dva trendy dohromady, a to stužky a perly. Je jen na vás, zda máte raději výrazné či drobnější šperky.

Masivní šperky

Tento trend nám dělá velkou radost. Masivní a výrazné šperky zajistí, že každá žena bude nepřehlédnutelná. Některé modely opravdu evokují takový honosnější řetěz, ale přesně to nás na těchto kouscích právě baví. Kontrast ženskosti a výrazných modelů je to, co dělá tento trend poutavý. Ať už se jedná o Bottegu Venetu či Paco Rabanne, máte z čeho vybírat.

Čtěte dál