Na co zajít v říjnu do kina? Na Ryana Goslinga i Marii Callas

Kinům vládne hit “Zrodila se hvězda”. Kromě něj ale najdete v promítacích sálech i řadu dalších snímků, které by byla škoda přehlédnout. Tohle jsou naši tři favorité.

Na Chesilské pláži
Foto: archiv PR

Ian McEwan patří k nejznámějších britských spisovatelům a jeho dílo kompletně přeložené do češtiny dokazuje i mimořádnou popularitu i mezi českými čtenáři. Zfilmováno bylo již několik jeho knih - Betonová zahrada či Pokání. Nyní přišel na řadu jeho nejkratší, ale nejintimnější román. Na Chesilské pláži vypráví příběh o jedné zpackané svatební noci, ale i křehkosti lásky a tlaku konvencí a našich vlastních očekávání. V hlavní roli září Saoirse Ronan.

V kinech od 18.10.

První člověk
Foto: archiv PR

Režisér Damien Chazelle má za sebou veleúspěšné snímky Whiplash a La La Land. Tentokrát se pustil do zpracování jednoho z největších příběhů 20. století - přistání na Měsíci. Do role Neila Armstronga obsadil svého “oblíbence” Ryana Goslinga. Příběh prvního muže na Měsíci sledujeme v kontextu doby, kdy ještě zdaleka nebylo jasné, že mise Apollo 11 bude úspěšná. Vypráví tak příběh velké odvahy a obětování se.

V kinech od 11.10.

Já, Maria Callas
Foto: archiv PR

„Hrozně ráda bych měla normální rodinu a děti, ale osud je osud. Tomu se nedá uniknout,“ řekla o sobě Maria Callas. Vůbec poprvé, čtyřicet let po její smrti, se do kin dostává příběh nejslavnější operní pěvkyně všech dob vyprávěný jejími vlastními slovy. Tento barevný film je složen z dosud neznámých archivních záběrů, fotografií, osobní korespondence a nahrávek, vzácných zákulisních scén.

V kinech od 25.10.

Čtěte dál