Může fungovat přátelství s benefitem?

Nezávazný sex mezi kamarády je moderní, a jste-li single, může to znít opravdu lákavě. Ale pozor, i takový vztah má své výhody a nevýhody.

Foto: IMAXtree

Výhody

Volnost

V čistě sexuálním vztahu neexistují žádné závazky, proto nikoho nepřekvapí, že věrnost není prioritou číslo 1. Takže vás po bujarém večírku nečekají morální kocoviny a výčitky svědomí. 

Čas

Z praktického hlediska je takový vztah výhodný. Sejdete se, když máte oba náladu a čas. Stačí zvednout telefon a je to. Právě časová nenáročnost je jedním z hlavních motivů, proč do takového vztahu vstupovat. Co si budeme povídat, po šíleném dni v práci nechceme jít do baru a lovit. 

Láska!?

Muži nad touto možností moc nepřemýšlí, ale ženy někdy doufají, že se ze vztahu s benefitem stane velká láska na celý život. Ženy, které tento druh vztahu preferují radí, vyměňte partnera vždy po 3 měsících, tak se nezamilujete a budete si užívat skvělý sex bez závazků.

Nevýhody

Emoce

Ze začátku vše klape perfektně a vlastně úplně přirozeně. Ale postupem času se může stát, že jeden z partnerů začne do vztahu vkládat své city. Pokud je druhý neopětuje, nastal čas vztah ukončit.

Deprese

Tento bod se opět týká spíše žen. Při sexu bez lásky si sice užívají, ale pak si mohou připadat pouze jako sexuální hračka a nic víc. Z toho propadají depresím a trpí pocitem méněcennosti. 

Samota

Sex je skvělý, ale po něm přichází samota. Volný vztah není o společném trávení času, sdílení pocitů, je pouze o čase stráveném v posteli (nebo někde jinde). 

Přátelství

Samozřejmě existují případy, kdy sex přátelský vztah neohrozil. Pravděpodobnější ale je, že až si jeden z vás najde stálého partnera, bude to rána, kterou váš kamarádský vztah nemusí ustát. 

Moderní forma vztahu není pro každého, máte odvahu?

Čtěte dál