Módní dům Versace nejspíš koupí Michael Kors

Zhruba za dvě miliardy dolarů!

Foto: archiv Harper's Bazaar UK             

Jak se šušká v módním průmyslu, Michael Kors se údajně chystá koupit Versace.  Mluví se o tom, že to módní dům přijde až na dvě miliardy dolarů. Ačkoli tato informace není oficálně potvrzená, obchod by se měl uskutečnit tento týden.

Podle serveru Business of Fashion se americká módní skupina Michael Kors Holdings Ltd. chystá koupit soukromou italskou módní společnost Gianni Versace S.p.A, kterou umělecky zaštiťuje Donatella Versace. Vypadá to, že rodina Versace by ve firmě měla mít i nadále svou roli.

Foto: archiv Harper's Bazaar UK

Přestože společnost Versace je soukromou společností, společnost Blackstone Group LP, americká soukromá skupina, koupila už v roce 2014 20% podíl ve společnosti Versace. Není ale zcela jasné, zda by skupina prodávala svůj podíl společnosti Michael Kors Holdings bez předešlé dohody.

Pokud je to pravda, bude to další krok Michaela Korse, který rozšíří své portfolio luxusních značek. Jen v loňském roce získala značka luxusní britskou značku obuvi Jimmy Choo. Kontrakt byl v hodnotě 1,2 miliardy dolarů. Kors a Versace samozřejmě tvoří zajímavý pár. Zatímco Versace je slavný svým pověstným pozlátkem a italským glamourem, Kors je protikladem. Zaměřuje se na cenově dostupné ready-to-wear kolekce.

Kolegové z HarpersBAZAAR.com oslovili přímo Michaela Korse, aby celou situaci okomentoval. Až dostaneme podrobnější zprávy, budeme tento článek samozřejmě aktualizovat.

Čtěte dál