Místo víkendu v Evropě: Nejkrásnější česká města

Za normálních okolností bychom touto dobou měli naplánovaný minimálně jeden prodloužený víkend v některé evropské metropoli. Přesvědčíme vás, že i česká města stojí za objevování.

Foto: Shutterstock

Omezení cestování mimo jiné znamená, že do Česka nezavítá tolik turistů, jak bývá zvykem. Místa, která se v posledních letech proměnila v pouhé turistické atrakce, tak mohou znovu patřit Čechům, a získat nový, opravdový život. Buďte u toho.

Pokud si to jen trochu můžete dovolit, zkuste alespoň v letošním roce brát výlety po Česku jako plnohodnotnou dovolenou. „Myslete na podniky, které potřebují podpořit, aby tuto složitou situaci přežily, a nezdráhejte se občas někde zastavit na kávu a dort nebo na oběd. Je také dobré vědět, že pokud si město jen projdete a zase odjedete domů, vlastně mu tím nijak nepomáháte,“ upozorňuje mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

 

Už v loňském roce například Český Krumlov výrazně zdražil jednodenní parkování, aby tak přiměl turisty zůstat alespoň na jednu noc. V opačném případě se totiž jen v místních uličkách tvořily davy lidí, které ale městu nepřinášely nic pozitivního.

Nevíte si rady, kam vyrazit, kde se v českých městech ubytovat a podle čeho vlastně „doma“ ubytování vybírat? Mrkněte na portál invia.cz – málokdo ví, že cestovní agentura neprodává jen zahraniční zájezdy, ale soustředí se také na Česko, a tak tu najdete téměř 1500 různých typů ubytování po celé republice, a to i s recenzemi od reálných zákazníků. 

Čtěte dál