Minimalista na cestách

Jakmile se jednou dokážete sbalit do kabinového zavazadla na týdenní dovolenou, už nikdy nebudete chtít cestovat jinak.

Cestovat s malým množstvím věcí nemusí nutně znamenat, že budete putovat jako studentka s batůžkem. Patříte k turistům, kteří s sebou vláčejí obří kufry, na kterých musí chvíli sedět, aby je vůbec zavřeli? I vy to dokážete udělat jinak. Stačí nad balením jen jinak přemýšlet a všechnu svou stylovou výbavu zvládnete sbalit do kabinového zavazadla.

Foto: archiv Rimowa

Praktická příprava

Nejdřív zjistěte, jaké počasí bude v lokalitě ve dnech, kdy se tam chystáte. Tím se automaticky vyhnete hromádce oblečení s označením „co kdyby“. Zkuste si přesně promítnout, co budete v jednotlivých dnech dělat a co u toho chcete nosit. Vezměte si své oblíbené kousky, o nichž už víte, s čím se dají kombinovat. Volte také univerzální věci, které užijete na více příležitostí a v různých outfitech. Zabalte jen nutný počet kusů a nic navíc. Nezapomeňte, že si v každém hotelu můžete nechat cokoli vyprat, případně najděte veřejnou prádelnu.

Na rozloučenou

Jestli plánujete nákupy, rovnou si toho berte míň a noste pak nové kousky. Před delší cestou si dejte stranou oblečení, které byste jinak vyřadila na charitu nebo pro kamarádku. Na cestách ho naposledy oblečete, pak vyperete a na místě vyhodíte do kontejneru na textil. V kufru se vám tak uvolní místo na to, co si nakoupíte. U všeho, co balíte, zvažujte váhu i praktičnost. Boty, které jsou nejméně skladné, si obujte na cestu. Totéž platí i o dlouhém plášti, který v letadle poslouží jako deka.

Pomoc přítele

Vůbec nejlepší radou na to, jak zvládat balení, je cestovat co nejvíc. Čím častěji se balíte, tím rychleji vyladíte tu nejvhodnější cestovatelskou kombinaci a vyřadíte věci, které jste neužili. Pokud byste přece jen měla pocit, že toho s sebou máte málo, půjčte si něco z kufru přítele. Pánský a oversize styl je pořád v kurzu. Jen se během cesty nesmíte rozejít.

Čtěte dál