Minimalismus ve španělském duchu

Španělskou blogerku Belen Hostalet sleduje na Instagramu přes osm set tisíc uživatelů. Má ráda minimalismus, světlo, slunce a přírodu, a přesně tenhle mix se odráží i v jejím domě v Barceloně. Pojďte na návštěvu!

Foto: archiv Westwing

Belen Hostalet je nejen stylovou ikonou, ale i fotografkou a malířkou. Když fotí, je pro ní nejdůležitější dokonalé světlo, jak dokazuje na svém tvůrčím profilu @beleninraw, stejně jako čistý prostor plný vegetace. Přesně tak vypadá i její domov. Světlý byt vybavuje nejraději doplňky z přírodních materiálů, ať už jde o dřevo, len či ratan. Jednoduchost a čistota vychází i z její oblíbené barevné palety, která se nese v duchu bílé a pískové. Belen toužila po prostoru, který bude působit relaxačně a klidně. V takovém prostředí pak skvěle přitáhnou pozornost umělecká díla - výrazné obrazy, které Belen sama malovala. „Žena s cigaretou” je její první obraz, který teď zdobí jídelnu. 

Foto: archiv Westwing

Užívá si i světlo, které tu funguje jako důležitý prvek, který podněcuje i k práci. Dopoledne totiž svítí v obývacím pokoji, a tak ho Belen vnímá i jako své kreativní místo, kde se věnuje práci. Slunce se pak odpoledne přesouvá na terasu, která je směrem na západ, a vydrží tu až do pozdních večerních hodin. Když slunce nepomáhá byt ještě víc prozářit, pomůže si Belen světly. I ty patří mezi důležitou součást vybavení. Spíš než na centrální osvětlení dává důraz na různé menší zajímavé lampy, které umí vytvořit správnou atmosfréru. 

Klíčové prvky jejího stylového bydlení najdete v galerii.

Čtěte dál