Miluji přirozenost a eleganci, říká Zea

Alžběta Ferencová je bývalá Miss a modelka. Dnes je z ní zpěvačka a tanečnice Zea. Vypadá jinak, ale pořád skvěle.

Foto: Benjamin Buttler

V rámci nového projektu Harper's Bazaar ROUTINE jsme se Zeou strávili celý den. Jak vypadá její klasické ráno, taneční lekce nebo koncert, zjistíte v novém videu. A přidáváme i rozhovor, který Zea poskytla pro naši rubriku V zrcadle v březnovém čísle.

Co vidíte, když se na sebe díváte do zrcadla?

Krásu v různých podobách. Někdy je moje pleť unavená, někdy září, jindy je úplně dehydrovaná... Ale jsem ráda za vše, co každý den vidím, protože je to moje pleť a jsem to já a zvládáme to spolu zatím dost dobře.

Máte výraznou tvář, která vypadá dobře i bez make-upu. Jak moc se líčíte?

Mé denní líčení je velmi rychlé, zvládnu ho za tři až pět minut. Krém nebo olejíček, make-up, trochu korektoru pod oči, bronzer na líčka i na oči místo stínů, rozjasňovač na lícní kosti a řasenku jen na horní řasy.

Jak se líčíte, když se z Alžběty stane Zea?

Alžběta a Zea jsou si velmi podobné. Většinou přibyde jen nějaká oční linka a výraznější rty. V reálném životě teď používám jen bezbarvé balzámy nebo lesky, případně rtěnky v tělových odstínech. Ale letos mám chuť na změnu, možná vymyslím nějaký nový účes.

Foto: Benjamin Buttler

Změnil se váš přístup ke vzhledu, když jste od modelingu přešla na dráhu zpěvačky?

Moc ne. Vždy jsem byla zastánkyní přirozenější krásy a jednoduchosti. Jinak je to s váhou. Už nevážím 46 kilogramů jako v době Miss Universe a několik let po ní. Mám o 10 kilo víc a cítím se o dost lépe.

Jaký trik jste odkoukala od vizážistů?

Zásadní bylo konturování, to jsem se naučila jen díky vizážistům. Stejně převratné pro mě bylo zjištění, že oleje se nanášejí na navlhčenou tvář, jinak víc vysušují, než hydratují. Také míchám tuhé korektory pod oči s olejem.

Foto: Benjamin Buttler

Jste velmi mladá, jak moc řešíte péči o pleť nebo stárnutí?

Už mám blíž ke třicítce než k dvacítce, ale naštěstí si ode mě stále žádají občanský průkaz. Momentálně mě trochu trápí hlavně tmavé kruhy pod očima a v zimě mám vždy velmi suchou pokožku.

Jak si udržujete postavu? Stačí vám jen tanec, nebo se věnujete ještě nějakému sportu?

Tanci se věnuji dokonce více, než jsem měla v plánu. Mám asi pět tanečních kurzů v Praze a Liberci, chystám taneční workshopy salsy i improvizace. Přesto po dvaadvaceti letech tance je moje tělo tak zvyklé na tento druh pohybu, že jsem musela přidat pilates. Také pozoruji, že už nemůžu sníst, co chci a kdy chci. Vím, že moje postava už vypadala i lépe, ale cítím se teď mnohem lépe i zdravěji. Mám štěstí, že mi nechutná sladké, takže jediné, co jsem asi před třemi lety omezila, jsou fastfoody.

Foto: Benjamin Buttler

Foto, kamera a scénář: Benjamin Buttler

Produkce: Abigail Lišková

za prostory sálu děkujeme: Baletní škola Terpsichore

Čtěte dál