Michelle Obama první dámou značky Balenciaga

Lekce stylu podle bývalé první dámy.

Foto: archiv Harper's Bazaar US

Říká se, že ty nejlepší věci přijdou, když je nejméně čekáte. Celých osm let byla ozdobou Bílého domu. Michelle Obama krůček po krůčku utvářela image americké První dámy nového tisíciletí. S elegancí sobě vlastní nosila velké večerní róby z předních světových módních ateliérů jako Alexander McQueen, Jason Wu, Vera Wang, Carolina Herrera, Marchesa, které doplňovala střevíci Jimmy Choo a šperky Kimberly McDonald. Se stejnou grácií pak oblékla modré džíny J Brand, basic tričko a tolik oblíbený kardigan, u kterého nikdy nezapomněla povytáhnout rukávy.

Přesto (nebo právě proto) všem vyrazila dech, když se během zastávky v brooklynském Barclays Center v rámci propagačního turné k její nové knize memoárů Becoming, objevila na pódiu v ikonických flitrovaných botách značky Balenciaga. Překvapeni byli všichni přítomní, včetně herečky Sarah Jessicy Parker, která se jala role moderátorky panelu.

Foto: archiv Harper's Bazaar US

Závratně vysoké boty, obepínající téměř celou délku nohy, vynesla bývalá první dáma s grácií sobě vlastní. Boty zkombinovala s ostře žlutou, sáténovou řízou, taktéž značky Balenciaga. Současně extravagantní obuv, která budila pozornost už na přehlídkovém mole, na ní působilo přirozeně.

Flitrované boty Balenciaga
Foto: archiv značky
Flitrované boty Balenciaga

prodává Pařížská 17 nebo mytheresa.com

89 000 Kč

do obchodu

Michelle Obama je elegantní, ženská, osobitá. Byla a je módním symbolem nejen pro americkou ženu, ale každou ženu s názorem. Bývalá první dáma se svou ženskou figurou dokazuje, že závratné módní trendy mohou oblékat i „normální“ ženy. Demonstruje, že ačkoliv se móda může jevit jako povrchní, trendy přece ženám neubírají nic z jejich civilnosti, přirozenosti a chytrosti. Tím, že žena obuje drahé, módní boty přece automaticky nezhloupla. Fakt, že se žena chce líbit, neznamená, že je povrchní. Móda a oblékání nám umožňuje tou nejzřejmější fyzickou formou demonstrovat náš životní postoj. V případě Michelle je zcela jasný. Neústupný.

„Mám po krk strachu. Nechci, aby naše holčičky žily v zemi, která je založená na strachu. Je nutná změna. Ne za osm let, ne za dvanáct. Ale právě teď!“

Neméně okouzlující byla i v The Tonight Show, kam oblékla flitry pošitý, pruhovaný kostým Balmain.

Foto: archiv Harper's Bazaar US

Čtěte dál