Michaela Kociánová: Prevence ve zpomalování následků stárnutí je velmi důležitá

Jedna z nejúspěšnějších slovenských topmodelek a ambasadorka soutěže Schwarzkopf Elite Model Look Michaela Kociánová nám dovolila nahlédnout do své beauty rutiny. Prozradila například, jak vnímá stárnutí a zda se sama odhodlala podstoupit i nějaký ten estetický zákrok.

Foto: archiv Instagramu @michaelakociánová

Jaká je vlastně Michaela Kociánová v soukromí?

V podstatě samotářská, trávím hodně času sama, a když mám možnost, ráda si ho zpříjemním s rodinou a partnerem. Občas ani kamarádi neuškodí, ale je pravda, že soukromí si dost chráním.

Umí vás nějaká ta první vráska rozhodit, nebo zachováváte chladnou hlavu?

Osobně si myslím, že vrásky ke stárnutí patří. Netvrdím, že je špatné, pokud se píchne tu a tam nějaký botox, ale určitě je třeba něco přiznat. Přijde mi dost nevkusné, když si ženy, které mají 65, hrají na 30leté. Nevím, zda jde skutečně o nějakou krizi, ale doufám, že ji mít nebudu. Na druhou stranu si také myslím, že prevence ve zpomalování následků stárnutí je velmi důležitá. Lehká výpomoc již časně je výhra ve starším věku.

Jak vnímáte stárnutí? Je nutné ho zpomalit, či nechat běžet?

Záleží na tom, jak se žena cítí. Pokud má stres, byť jen z jedné maličké vrásky, tak určitě zpomalit, ale s mírou.

Foto: archiv Instagramu @michaelakociánová

Je někdo, kdo vás s přibývajícím věkem inspiruje a stárne s grácií?

Asi ode mě neuslyšíte jméno J.Lo. Osobně mě oslovuje spíše typ žen, jako je například naše paní prezidentka Zuzana Čaputová. Je to pro mě žena, která dokázala přijmout svůj věk a stárne s grácií.

Co ve vaší beauty routine nesmí chybět?

Určitě masky na obličej. Já jsem takový malý blázen do masek a také si umím uletět na 3 denních krémech, které si natírám celé dopoledne. Miluji to a zvládnu si takto hrát v koupelně i půl dne.

Vyhledáváte i profesionální ošetření pleti v salonech, nebo jste zvyklá na své domácí procedury?

Zrovna pár měsíců dozadu jsem začala. Stará se o mě klinika Yes Visage a byla jsem na konzultaci u paní doktorky Kitti Macadiové. Ta mi vybrala ošetření krevní plazmou. Musím tedy říct, že jsem po týdnu, jakmile odešly modřinky, viděla výsledky. Pleť byla hydratovaná a taková vypnutá. Tento zákrok určitě podstoupím ještě jednou.

Foto: archiv Instagramu @michaelakociánová

Jaký je váš názor na estetické zákroky? Myslíte si, že by se každá žena měla časem svěřit do rukou profesionálů?

Netvrdím, že to všichni potřebujeme, ale maličká výpomoc k návratu sebevědomí není nikdy špatná věc. Jsem zastánce věty: Love yourself more with little bit of botox...

Jaké líčení volíte na běžný den? Které jsou vaše must have produkty dekorativní kosmetiky?

Já se velmi nelíčím, ani přes den, ani na večer. Vždy jsou to více přírodní odstíny jako kouřové oči. Netvrdím, že jednou za čas nevytáhnu svůj starý red lipstick, ale více než 3–4krát ročně to nebude. Mé must have v dekorativní kosmetice je Chanel Vitalumiere make-up a Bobbi Brown řasenka s nějakým hnědým konturingem. Ten mám podle toho, jaký se mi v daný okamžik podaří vykouzlit.

Oslovily vás v poslední době nějaké anti-aging vychytávky?

Vysloveně vychytávky ne, ale pod denní krém už dlouho používám Stimulate the Serum od Colbert MD, které hluboce stimuluje tvorbu kolagenu a mou pleť krásně oživí. Myslím, že s vysloveně anti-age produkty je na mě ještě příliš brzy, a spíše jsem pro tu prevenci, i ve formě botoxu.

Foto: archiv Instagramu @michaelakociánová

Šaty dělají člověka. Máte nějaký oblíbený outfit, ve kterém se cítíte velmi atraktivně a mladě?

Určitě mohu potvrdit, že je to stoprocentní pravda. Osobně se nejvíce sexy cítím v kožených košilích a kalhotách mé značky Farah X Michaela K z kolekce OVA 20. Vždy jsou to nadčasové kousky, které dokáží sebevědomí doslova navrátit.

V kampaních po celém světě se dnes již pravidelně objevují modelky s přirozeně šedivými vlasy. Přiznala byste i vy své šediny, nebo se přikláníte k barvení?

Hm, tak nad tímto jsem se nikdy nezamýšlela. Momentálně nemám ani jeden šedivý vlas. Myslím, že to budu řešit, až to přijde. Ale už teď vím, že o mé vlasy se bude starat dobrý kadeřník, aby šedivé nebyly.

Co na sobě s přibývajícím věkem milujete a co vás naopak rozčiluje?

Miluji poznávání sebe samé a také to, že jsem se konečně naučila říkat NE. Už umím ocenit svou hodnotu a osobně si myslím, že stárnu do krásy, protože ženská krása jde na 80 procent zevnitř. Jsem vyrovnanější, a tím i sebevědomější. Nic mě nerozčiluje, protože jsem přijala i svá negativa, a vím, že za každých okolností se snažím udělat maximum. A kdo kdy řekl, že i ta negativa nemohou být jednoho dne ještě vaší předností?

Čtěte dál