Mezinárodní den žen oslavuje jedinečnost každé z nás

Dnešní den patří nám ženám. Oslavme ho a dodejme si vzájemně sílu.

Foto: Shutterstock

Dcery, maminky, partnerky, manželky, babičky, ale i zaměstnankyně. Jako ženy jsme každá jedinečná a píšeme svůj vlastní originální příběh. Inspirujem se navzájem svým osobitým charakterem a zkušenostmi.

Skloubit pracovní a rodinný život nemusí být pro mnohé ženy vždy jednoduchý úkol. Své o tom ví i Sylva, která si v životě sáhla až na dno. Úspěšně prošla těžkou nemocí, díky čemuž změnila svůj pohled na život.

„Měla jsem těžké období. V práci jsem při úrazu přišla o článek prstu a nemohla jsem pokračovat. O několik měsíců později mi navíc lékaři diagnostikovali rakovinu vejcovodů,“ vzpomíná. Velkou oporou jí v té době byly ženy kolem ní. „Jen díky podpoře dcery a babičky se mi povedlo postavit se zpět na vlastní nohy,“ říká Sylva.

Foto: archiv Amazon

Nikdy ale není pozdě…

Po rekonvalescenci jí však trvalo delší dobu vrátit se do pracovního života. „Vzhledem k mému věku bylo téměř nemožné najít kvalifikovanější práci. Po dlouhém hledání jsem však dostala příležitost v Amazonu. Mám kolem sebe skvělé kolegy a práce tady mě opravdu baví,“ popisuje dnes třiašedesátiletá Sylva svůj návrat do běžného života. A co víc, rozhodla se, že se začne učit anglicky.

Přenést se přes vnitřní pochybnosti o sobě samé může být často prvním krokem k úspěchu. To potvrzuje i Ivana, která v Amazonu pracuje jako bezpečnostní manažerka. „Často jsem měla v kolektivu, kterému dominovali muži, strach vyjádřit svůj názor, abych se nezesměšnila,“ přiznává.

…najít v sobě sílu

I jí se podařilo najít sílu se přes to přenést. „Přestala jsem se hlídat a analyzovat, co si o mně ostatní myslí. Snažím se o to kdykoliv, když s někým mluvím,“ popisuje Ivana a dodává: „Už se nebojím cokoliv říct nahlas nebo se zeptat, když něčemu nerozumím.“

Dnešní den patří všem ženám na světě, tak ho nezapomeňte oslavit tím, co vám dělá radost, ať už je to den s rodinou, ve wellness, v přírodě či cokoliv jiného. Dnes je to jen a pouze o vás. 

Čtěte dál