Městský tygr

Pokud toužíte po svižném městském autě, máme pro vás tip!

Foto: archiv Kia

Je vyšší jako SUV, takže je z něj skvěle vidět. Zároveň ale není nijak extra velké, takže se s ním dá skvěle zaparkovat i v přeplněné Praze. A dokonce, i když bydlíte v Krymské, kde se nedá zaparkovat skoro nikdy. S tímhle mazlíkem jsem se vešla všude.

Foto: archiv Kia

Mluvím o KiaStonic. Auto k testování jsem dostala v plné výbavě, včetně automatické převodovky, která v automobilech Kia nebývá zas tak běžná. Ne, že by jí Kia neuměla do svých aut dodávat, jen se pak samozřejmě zdraží a tím klesá jejich skvělý poměr cena výkon.  Musím ale uznat, že když už tam automat je, jezdí skvěle a auto řadí plynule bez jakéhokoli “cukání”. 

Všeobecně mám ráda svižná auta, se kterými vystartujete prví na semaforu, uděláte myšku, když je potřeba a zrychlí i na dálnici, když potřebujete rychle vyjet z nájezdu nebo se co nejrychleji zbavit kamionu, který vás ve vaší cestě brzdí a štve. A tohle všehno mi Kia Stonic splnila. 

Foto: archiv Kia

Myslím si, že tohle autíčko si oblíbí především ženy, které se nepotřebují prsit obrovským autem, ale chtějí komfort a snadné ovládání. A taky hezký design! Nejen z venku, ale také uvnitř se za Kiu Stonic rozhodně nebudete stydět. Její ergonomicky tvarované sedačky sportovního vzhledu vám dají pocit závodnice. A zároveň i bezpečí. 

Ovládání palubní jednotky - tedy dotykového displeje, se kterým se připojíte na váš smatr phone, nastavíte si zde navigaci nebo celkový komfort v autě - je jednoduché a velmi intuintivní. Nastavila jsem si vše, co jsem potřebovala, aniž bych se musela dívat do manuálu.

Kia Stonic vám během jízdy bude pomáhat různým upozorňováním na předjíždějí auta, na auta v mrtvém bodě, nenechá vás vyjet z jízdního pruhu, pomůže vám dobrzdit při náhlém zastavení auta před vámi a samozřejmostí jsou i parkovací čidla včetně kamery.

Já jsem testovala verzi Kia Stonic Premium T-GDI GPF 7DCT automat 120 k / 88 kW , kterou pořídíte od 529 980 Kč.

Veškeré informace najdete na www.kia.com/cz/.

Čtěte dál