Mercedes-Benz Prague Fashion Week v září představí FW20 i SS21

Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW20 + SS21 slučuje dvě sezóny do jedné, navíc nás poprvé čekají dvě stage. Na co se v září můžeme těšit?

Foto: Mojmír Bureš, MBPFW

Nadcházející Mercedes-Benz Prague Fashion Week představí kolekce FW20 formou see-now-buy-now anebo tradiční model kolekcí SS21. Místo zaujme v Gabriel Loci, areálu bývalého kláštera sv. Gabriela v Holečkově ulici na pražském Smíchově, a navíc poprvé představí dvě přehlídkové stage. Mercedes-Benz stage a Zalando stage, na které se od 5. do 8. září představí tvůrci a značky, kteří se rozhodli pro atypickou prezentaci své tvorby formou zajímavých instalací. Program je bohatý a tato část bude volně přístupná veřejnosti. 

„Rozhodnutí, s jakou kolekcí se chtějí na Mercedes-Benz stage návrháři prezentovat, necháváme tentokrát zcela na jejich uvážení. Chceme lokální návrháře, jejich tvorbu a módní průmysl maximálně podpořit. Program Zalando stage dá prostor tvůrcům a značkám, jež mají udržitelnost a propojení módy s digitální vizualizací a technologiemi za hlavní téma své kolekce. Náš zájem je sdílet toto téma s co nejširším publikem, a proto bude program volně přístupný veřejnosti po celou dobu přehlídkových dní,“ vysvětluje Lukáš Loskot, ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Vše zahájí a otevře Opening Party ve spolupráci s naším časopisem Harper's Bazaarem v pátek 4. září v Gabriel Loci, během které se bude konat unikátní performance návrhářky prof. Liběny Rochové.

Mercedes-Benz stage představí nové talenty i známá jména

Program dohromady představí 24 návrhářů a značek, 3 školní ateliéry a ve společném bloku 4 finalisty soutěže pro mladé návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2020. Na scénu se opět vrací návrhář Jakub Polanka a také Petra Balvínová se svou značkou TIQE. Nově se však můžeme těšit na Jiřího Kalfáře. Dále svou tvorbu představí Jan Černý, Daniela Pešková, Vanda Janda, Michael Kováčik, Tereza Vu, Lukáš Krnáč, Martin Kohout, Hana Frišonsová, Dominika Kozáková, Jakub Patka se svou značkou JAKUBPATKA, Zoltán Tóth, jehož přehlídka proběhne ve spolupráci se značkou LEVI’S. Mezi dalšími značkami budou ODIVI, značka Ether návrhářky Evy Vontorové, značka AiM by Michaela Hriňová, značka NANICHE by Natalie Dufková, značka IMRECZEOVA návrhářky Zdeňky Imreczeové a samozřejmě nechybí ani Pietro Filipi. 

Týden módy ale také nabídne nová jména a talenty, mezi kterými budou tentokrát návrhářka Denisa Dovalová se svou značkou Denisa Dovala a slovenský návrhář Pavol Dendis.

Kreativní instalace Zalando stage

Nově představuje MBPFW dvě stage, přičemž druhá, Zalando stage, bude volně přístupná veřejnosti. Odehrají se zde instalace giz’mo.lab, prezentace nové kolekce značky NAUT a instalace experimentálního projektu OFFORM3D, který spojuje módu s digitální vizualizací a technologiemi.

“Letošní edice MBPFW v září opět poskytne fantastický program. Zejména instalace na Zalando stage naznačí, jak moc jsou automobilový průmysl a móda propojeny. Zde bude propojena móda s digitální vizualizací a technologiemi, zatímco v automobilech Mercedes-Benz technologie pomáhají přirozené interakci mezi cestujícím a autem. Díky našemu systému MBUX mohou nyní lidé ovládat řadu funkcí a nastavení hlasem nebo gesty rukou,” komentuje ředitel Mercedes-Benz Cars ČR Wolfgang Bremm von Kleinsorgen.

Kromě programu na Zalando stage bude veřejnosti volně přístupná řada dalších akcí, mezi kterými se nachází například Bibloo Bubble party v Bibloo Concept Store, která se koná ve středu 9. 9. Volný vstup bude také na sérii přednášek a diskuzí na téma překračování hranic v módě, které budou probíhat v odpoledních a večerních hodinách ve středu 9. 9. a ve čtvrtek 10. 9. ve SmetanaQ Gallery. Nenechte si ujít ani after party konající se v úterý 8. 9. v Groove Baru. Součástí programu bude od 10. 9. již tradiční sportovně-charitativní happening pořádaný Nadací Terezy Maxové dětem – Hýbejte se s TERIBEARem aneb prima pohyb s medvědem.

Christian Louboutin součástí hlavního programu

V hlavním programu proběhne mimo jiné slavnostní premiéra dokumentárního filmu Christian Louboutin, boty jako umění, který zobrazuje svět tohoto celosvětově známého módního návrháře a jeho přístupu ke kreativnímu procesu. Film vznikl ve spolupráci České televize a německo-francouzské televize ARTE, premiéra se bude konat ve čtvrtek 10. září ve Francouzském institutu. Během podzimu 2020 se však můžeme těšit na jeho zveřejnění i na České televizi. 

Kompletní program a podrobnosti k pořádaným akcím najdete na www.mbpfw.com. Vstupenky na celý MBPFW jsou již nyní k dispozici na www.goout.net.

Čtěte dál