Mercedes-Benz Prague Fashion Week SS20 je zahájen

MBPFW & glo Opening Cocktail včera slavnostně zahájil zářijovou edici Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, na kterém svou nejnovější kolekci představila Zuzana Kubíčková.

Zahájení Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku v karlínské Invalidovně proběhlo v pátek 30. srpna ve spolupráci s GLO. V rámci večera svou novou kolekci představila Zuzana Kubíčková.

Foto: MBPFW

Zuzana Kubíčková prezentaci své kolekce Coutoure 2020 pojala jako pohled do zákulisí krejčovského kabinetu. Hlavním tématem bylo dámské sako.

„Už dlouho mě lákala představa moci se zabývat tradičními prvky v dámské módě. Sako je zlatý hřeb krejčovského umu, protože za jeho tvorbou se krom jiného skrývá vysoká technická náročnost a řemeslná zručnost. Podle vypracování saka hned poznáte, s kým máte tu čest,“ říká Zuzana Kubíčková ke své nové kolekci Couture. Návrhářka sako vnímala jako výzvu již delší dobu. „Střihově dokonalé a dobře propracované sako se v dnešní nabídce často neobjevuje. Přitom historicky bylo vždy v nějaké podobě přítomné v dámském šatníku a patří mezi jeho základní prvky,“ říká Zuzana.

Foto: MBPFW

Kolekce Couture 2020 je menší sérií než jsme byli u autorky dosud zvyklí. Soubor 15 modelů nezapře autorčinu oblíbenou estetiku - výrazně ženskou siluetu s úzkým pasem a klenutými boky, která tvaruje dámskou postavu. Forma saka je velmi propracovaná, předimenzovaná, saka jsou vyztužená, vypolstrovaná a pracují s různými technickými prvky vycházejícími na povrch. Výztuže a výplně jsou přiznané a místy se stávají i samostatným oděvem. Ani tentokrát si návrhářka „neodpustila“ propašování prádlových prvků do svrchního oděvu. Na přiznané prvky spodního prádla pak navazují korzetové modely, které kolekci sak doplňují.

Foto: MBPFW

Nejen perfektně propracované modely Zuzany Kubíčkové jsme mohli během večera pozorovat, ale samozřejmě i hosté openingu nenechali své stylingy náhodě. Podívejte se do galerie.

Čtěte dál