Mercedes-Benz Prague Fashion Week oficiálně potvrdil datum i lokaci pro FW21

MBPFW odhalil kdy a kde se budou konat prezentace kolekcí i slavnostní zahajovací večer pro sezonu FW21.

Foto: archiv MBPFW, Tereza Křenová

Momentálně se nacházíme v období týdnů módy a prezentací zahraničních značek a návrhářů. Současná situace ve světě i v České republice zásadně ovlivnila fungování a realizaci kulturních akcí, ale pražský týden módy se nezalekl a oznámil místo i datum konání. Většinou se jedná o význačné pražské lokace a již tradičně se módní přehlídky fashion weeku odehrávají pokaždé na odlišných, někdy až nečekaných místech. Ne vždy jsou běžně spojeny s módou a člověk se na ně za normální situace kolikrát ani nedostane. Fashion week se v minulosti odehrával například v barokním komplexu Clam-Gallasova paláce, v zásobovacích garážích a technickém zázemí OD Kotva nebo ve veřejnosti uzavřených prostorách karlínské Invalidovny či v areálu kláštera Gabriel Loci na pražském Smíchově.

Tento rok se slavnostní zahájení MBPFW bude konat v nově zrekonstruovaných prostorách Šlechtovy restaurace a kolekce FW21 se představí v areálu Pražské tržnice v Holešovicích, a to od 30. dubna do 6. května 2021.

Foto: archiv Pražské tržnice, Lukáš Žentel

„Jsme velmi rádi, že díky podpoře Městské části Praha 7 můžeme náš projekt realizovat právě v prostorách Pražské tržnice v Holešovicích, a to konkrétně v halách 13, 17 a 11 a na jejich veřejném prostranství,“ říká ředitel MBPFW Lukáš Loskot.

Jaký bude však průběh a forma MBPFW, není zatím přesně dáno a je těžké odhadnout, jaké budou možnosti. I kulturní dění, jako vše ostatní, reaguje na průběžný vývoj aktuální situace, a tak nejsou vyloučeny ani formáty typu open air přehlídky či online přenosy bez diváků, které volí i zahraniční fashion weeky. 

Čtěte dál