Meghan a Harry: jak to bylo ve skutečnosti

Pokračování královského příběhu.

Foto: archiv Harper's Bazaar US

Příběh vévody a vévodkyně ze Sussexu v posledních týdnech zaplňuje veškerá média, po tom co oznámili, že chtějí ze své strany ukončit výkonnost královských povinností. Následné prohlášení Buckinghamského paláce, které označovalo tuto situaci za “velmi komplikovanou” a také zpráva z BBC, která prohlašuje, že královská rodina byla zklamaná tímto oznámením, vyvolalo mnoho spekulací. Celý svět si zkrátka myslel, že takový zvrat nikdo nečekal, ale skutečnost byla jiná.

Královna vydala prohlášení potvrzující, že diskuze kolem budoucnosti jejího vnuka a jeho rodiny byly vyřešeny. Napovrch to vypadalo, že o záměru Meghan a Harryho neměla královská rodina ani tušení. Nicméně královnino prohlášení tento fakt vyvrátilo. Píše se v něm totiž, že rozhodnutí vzešlo najevo na základě mnoha měsíců rozhovorů i nedávných diskuzí.

“Po mnoha měsících rozhovorů a nedávných diskuzí jsem ráda, že jsme společně našli konstruktivní a podporující cestu vpřed pro mého vnuka a jeho rodinu,” napsala. “Harry, Meghan a Archie budou vždy velmi milovanými členy mé rodiny.”

Rozhodně to nebyl takový šok pro královskou rodinu, jako z této situace vytvořila média po celém světě. I když královská rodina tvrdí, že se o situaci vědělo několik měsíců dopředu, rozzuzlení tohoto příběhu mělo přijít mnohem později. Na povrch vylezlo, že se tyto informace dostaly k britskému bulvárnímu deníku The Sun, který královské rodině vyhrožoval, že veřejnost informuje o Meghan a Harryho záměrech, pokud tomu brzy neučiní oni samotní.

Královna v prohlášení vyjádřila empatie k potížím, které manželé zažívají v důsledku “intenzivní mediální kontroly”, a poté dodala, že podporuje jejich přání “nezávislého života”. Poděkovala jim za veškerou jejich oddanou práci a zmínila, že je “obzvláště hrdá na to, jak se Meghan tak rychle stala jednou z rodiny”.

Foto: archiv instagram @sussexroyal

Mluvčí jménem Meghan a Harryho objasnila, že ačkoli budou stále známí jako vévoda a vévodkyně ze Sussexu, nebudou již od jara nadále používat své tituly HRH (jeho a její výsost) jako součást nové dohody. “Jak bylo dohodnuto v tomto novém uspořádání, Harry a Meghan chápou, že jsou povinni odstoupit od královských povinností, včetně oficiálních vojenských jmenování”, dodala mluvčí.

Jejich nová fáze přechodu bude zahrnovat rozdělení času mezi Británií a Kanadou. A právě v Kanadě Meghan strávila mnoho let svého života během natáčení televizního pořadu Kravaťáci. Vévodkyně ze Sussexu tráví čas v průběhu posledních týdnů ve Vancouveru pouze s malým Archiem, zatímco princ Harry zůstal ve Velké Británii, aby se zůčastnil veškerých důležitých akcí, týkajících se momentální situace. V polovině minulého týdne se  zůčastnil poslední důležité schůzky, po které okamžitě odletěl za svou milovanou rodinou do Kanady. Ve vzduchu však stále visí otázka, jak to bude s bezpečností královské rodiny za britskými hranicemi. V posledních dnech kanadský premiér Justin Trudeau jedná s britskou vládou o poskytnutí ochrany pro prince Harryho s rodinou.

Čtěte dál