Meda Mládková obdržela Beauty of Help Award

Taťána Gregor Brzobohatá, která zastupuje roli předsedkyně správní rady nadace Krása pomoci, udělila Medě Mládkové cenu Beauty of Help Award, kterou v zastoupení přijal předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových Jiří Pospíšil.

Foto: Nadace Krása pomoci - Greta Blumajerová

Již druhým rokem se v Museu Kampa vypráví život mecenášky Medy Mládkové v podobě krásného představení Meda pod taktovkou režisérky Adély Stodolové Laštovkové. Jedno z těchto představení dostalo ještě větší význam, a to díky předání ceny Beauty of Help Award. 

Cenu Beauty of Help Award uděluje nadace „Krása pomoci“ lidem, kteří jsou i ve vyšším věku aktivní a inspirují ostatní napříč generacemi. „Posláním nadace Krása pomoci je podporovat starší generaci a starat se o to, aby stáří bylo důstojné, člověk nebyl na všechno sám a stáří bylo také vnímáno s patřičným respektem a úctou. Stejně tak důležité je vyzdvihovat ty pozitivní příklady, které jsou obrovskou inspirací nám všem. Proto jsme vytvořili ocenění pro ty, kteří nás svým životem a odkazem inspirují a dokazují, že věk je jen pouhé číslo," říká zakladatelka nadace Taťána Gregor Brzobohatá. 

V životě Medy Mládkové, která 8. září 2020 oslavila své 101. narozeniny, se odehrála řada významných událostí a již desítky let inspiruje český národ. „Heslo Medy je ‚Když chceš, můžeš.´ a tím se opravdu celý život řídila. Museum Kampa otevřela ve svých osmdesáti letech a musela si ho vybojovat. Dokazuje nám všem, že nikdy není pozdě na splnění svých snů,” vysvětluje Taťána. 

Foto: Nadace Krása pomoci - Greta Blumajerová

Nedávné představení mělo další přidanou hodnotu, kdy zde Taťána G. Brzobohatá předala cenu z dílny sklárny Rückl do rukou Jiřího Pospíšila, předsedy správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových. Ten v tento významný okamžik Medu Mládkovou zastoupil. Každá cena je unikátní, tato nebyla samozřejmě výjimkou. Protože se Medě podařilo shromáždit největší soukromou sbírku obrazů Františka Kupky, je cena Beauty of Help Award inspirovaná obrazem Dvojbarevná fuga.

„Po Pierovi Richardovi a Karlu Gottovi ocenění BofH Award získává první žena a je nám velkou ctí, že ji získá právě paní Meda Mládková. Obdivuji na ní její odvahu a ochotu bojovat pro správnou věc, a třeba i za zdánlivě ztracenou. Pro její odvahu riskovat a obětovat cokoliv ve prospěch vyššího díla. Také ji obdivuji pro její vlastenectví a lásku k této zemi a vše, co z ní pochází. Její celoživotní dílo je i národním bohatstvím a její život a práce jsou obrovskou inspirací pro všechny napříč generacemi, a proto naši cenu BofH award obdrží právě ona," vyjádřila se Taťána G. Brzobohatá.

Čtěte dál