MBPFW začíná už tento pátek!

Tyto akce byste si určitě neměli nechat ujít!

Zuzana Kubíčková
Foto: Instagram Zuzany Kubíčkové

Prezentace Zuzany Kubíčkové bude spojena se zahajovacím večerem Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku v pátek 30. srpna a proběhne v kapli karlínské Invalidovny.

Jan Černý
Foto: Instagram Jan Černého

Vzhledem k jeho probíhající stáži v módním domě Louis Vuitton, kde tento mladý designér pracuje v týmu kreativního ředitele pánského oddělení Virgila Abloha, Jan Černý netvoří novou kolekci. Místo toho se rozhodl uspořádat party v klubu Swim inspirovanou pařížskými večírky v malých, skoro domácích klubech. Během večera zazní sety DJs, ale také hudební performance nastupující generace domácí hudební scény. „Chci dát prostor talentovaným hudebníkům, kteří zatím neměli možnost se prosadit,“ říká Černý. Na místě konání (klub Swim ve Štěpánské ulici) bude JanSouvenir Shop, v němž bude v prodeji exkluzivní a velmi limitovaný set oblečení a doplňků značky JAN vytvořený pro tento večer.

Dominika Kozáková
Foto: Instagram Dominiky Kozákové

Také Dominika Kozáková se rozhodla uspořádat party v klubu Swim. V jejím případě bude součástí večírku i představení nové kolekce.

LAFORMELA
Foto: Instagram Laformela

Antonín Soukup a Miroslava Kohutiarová alias LAFORMELAse pro realizaci své show spojili se značkou Glo a své příznivce zavedou do pražského Kongresového centra. LAFORMELA bude mít také vlastní casting modelů a modelek.

Zoltán Tóth
Foto: MBPFW

Návrhář, který se na molo MBPFW vrací po šestiměsíční stáži u módního domu Ann Demeulemeester v Antverpách, se rozhodl pro vážnou hudbu a filharmonii, aby podpořil lehkost a eleganci modelů a umocnil jistý zážitek „nereálnosti“. Inspirací pro kolekci na jaro a léto 2020 s jednoduchým názvem „kolekce 3“ byla totiž Tóthovi tvorba tří představitelů nové slovenské módní a umělecké fotografie – Michala Pudelky, Evelyn Benčičové a Márie Švarbové. Stylizované vize těchto umělců mají společný základ v postmoderním okouzlení unifikovaným světem socialistické společnosti a každý autor po svém zachycuje paradox izolace a osamění v rámci skupiny a společnosti. Právě ten a především jisté zacyklení nebo uvěznění v pomyslném kruhu je momentem, s nímž Tóth pracoval na střizích nové kolekce. Fotografická kompozice, práce s perspektivou i specifická barevnost inspirovaly Tótha k použití konkrétních materiálů, především jeho oblíbeného hedvábí. „Oděvy tvořím tak, aby fungovaly jako artefakty i ve 2D formě a mohly být vystavené jako obrazy. Oblečení modelů na tělo, a tudíž přenesení do 3D rozměru vdechne jejich plošné formě nový život. Klasická hudba tuto transformaci v mém vnímání dokonale doplní,“ říká mladý návrhář.

Kompletní program Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku najdete na www.mbpfw.com nebo v zářijovém čísle Harper's Bazaaru.

Čtěte dál