MBPFW jako Drive-in Cinema! Na co se můžeme těšit?

Chybí vám kultura, akce a kina? Mercedes-Benz Prague Fashion Week vás zve do autokina na představení kolekcí FW21! Známe celý program!

Foto: archiv MBPFW

Datum a lokaci jarní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Week oznámil již před pár týdny. Nyní ale plně odhalil program a koncept celé akce, kterým je historicky poprvé autokino. To samo o sobě nabízí jedinečnou atmosféru, natož ve spojení s módou. V době, kdy dochází k výrazným omezením hlavně kulturních a společenských projektů, je toto skvělou alternativou. MBPFW Drive-in Cinema vznikne od 1. do 3. května v prostoru parkoviště u haly 25 v Pražské tržnici v Holešovicích.

„Jsme velmi rádi, že nám zcela premiérový model MBPFW Drive-in Cinema dovolí přiblížit našim návštěvníkům jednotlivé módní přehlídky v reálném čase, a neochudit je tak o autentickou a jedinečnou atmosféru fashion weeku. Umožní jim rovněž bezpečně sledovat jednotlivé módní přehlídky a performance ze svých vozů,“ vysvětluje Lukáš Loskot, CEO Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Program a návrháři jsou oznámeni!

Od 1. do 3. května budou probíhat jednotlivé přehlídky v daných časových blocích, jak je již zvykem. Ty budou v reálném čase promítány na dvou identických LED obrazovkách, z kterých si kolekce budou moci užívat všichni návštěvníci MBPFW. Navíc budou všechny shows s drobným časovým posunem přístupné na YouTube kanále MBPFW, takže si je bude moci užít opravdu každý, i z pohodlí domova. 

Během tří dnů se představí celkem 44 návrhářů, z toho dva školní ateliéry, a to Technická univerzita v Liberci a Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně: Ateliér design oděvu. Nebude chybět ani tradiční VAN GRAAF Junior Talent 2021. Opět se můžeme těšit na jména jako jsou Jakub Polanka, Michael Kováčik, Tereza Vu, Pavol Dendis, Lukáš Krnáč, Michaela Hriňová a Denisa Dovala. Svou kolekci představí i návrhářské duo LAFORMELA a Tereza Rosalie Kladošová. Zoltán Tóth si pro návštěvníky přichystal ojedinělý způsob představení své aktuální tvorby, které se bude konat první přehlídkový den v hale 11. Nováčkem na scéně bude slovenská návrhářka Petra Kubíková a prostor dostane i vítěz designové soutěže Mercedes-Benz Talent 2021 z Mercedes-Benz Fashion Weeku v Madridu.

Slavnostní zahájení

Vše ale, jak je zvykem, zahájí slavnostní party, která se bude konat 30. dubna od 19 hod a nabídne performance Jakuba Polanky. Celé zahájení, které bude volně přístupné, MBPFW připravuje ve spolupráci s Priveé lounge a Harper’s Bazaar v nově zrekonstruovaných prostorách Šlechtovy restaurace a v parku Královská obora Stromovka. 

Kompletní program a podrobnosti k jednotlivým akcím najdete na www.mbpfw.com.

Foto: archiv MBPFW

Čtěte dál