MBPFW den 3. a 4. - Barevnost, romantika a udržitelnost

Již zítra se koná poslední akce v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, a to Closing Party by The Brands & MBPFW. Pojďme se ohlédnout ještě za druhou polovinou přehlídkových dní, pondělí 7. září 2020 a úterý 8. září 2020.

Foto: archiv MBPFW, Gayoun Ji

 

Pondělí 7. 8. 2020


Martin Kohout

Tvorba tohoto designéra má rozhodně přesah. Zaujme vás hrou se strukturami a jeho jasným rukopisem jsou šaty vycházející z historie. Můžete zde najít podobnost se světovými designérskými značkami, nicméně určitý syrový nádech modelů, romantika a vize mají vysokou úroveň. 

 

Hana Frišonsová

Celá kolekce působila jako by do ní nějakým speciálním efektem byly zakódované barvy a prvky módních trendů devadesátých let. Šusťáková souprava převedená do jiného formátu, grafika vzorů, psychedelie, ale také ucelenost a sofistikovaná nadstavba.

 

NANICHE by Natalie Dufková

Ženskost, překrásné barvy, lehkost a celkově vyladěná kolekce plná řasení a romantických volánů odpovídajících poptávce po snových a pozitivních kreacích dnešní doby.

 

Dominika Kozáková

Její tvorba není nic mainstreamově líbivého - je bláznivá, barevná, oko často pomalu nestíhá, co se na jednotlivém looku opravdu odehrává. Přes bizarní nadsázku ale nutno říci, že realizované fantazie mají koncept a jednotlivé kousky svou poetiku.

 

Jakub Patka

Opět náznak rave scény konce devadesátých let. Motiv šerpy, sportovních prvků, pracovní uniformy, geometrie, grunge... Vešlo se sem vše, a přesto kolekce nesla přesvědčení, že je z mysli jednoho tvůrce.

 

Lukáš Krnáč

Performance, která by pasovala spíše pro představení jiného druhu než módní přehlídku. Lukáš Krnáč dokáže v lidech vyvolat reakce a jeho show jsou bezpochyby plné nespoutané energie. Nicméně prezentované modely obstojí spíše jako excentrické kostýmy.

 

Pietro Filipi

Comfort zone. Takto by šla označit celá kolekce. Dalo by se říci, že se tato česká značka zkrátka drží bezpečné zóny, neriskuje a sází na osvědčené a prošlapané cesty. Celou řadu protkával stylingový prvek přepásaných sak či kabátů, ale chyběla zde dávka velkorysosti. Nicméně faktem je, že tento směr nejspíš souzní s hlavní stálou klientelou značky.

 

Úterý 8. 9. 2020

 

Jiří Kalfař

Návrhář, jehož jméno zaznívalo v poslední době zejména v souvislosti s kritikou obálky české edice módního magazínu, předvedl kolekci založenou na ekologii, etické módě a diverzitě, kterou posvědčil také svým castingem modelek. Silná hesla a prohlášení provázela atmosféru celé show. Přesto, že předvedl početných třicet sedm modelů, větší selekce by nejspíš nechala vyniknout více vydařené looky. Všudypřítomná romantika bohužel místy vyznívá svým pojetím spíše lacině.

 

Vanda Janda

Výrazně syté a krásně sladěné barvy dávkované v blocích, střih přesýpacích hodin na saku či šatech, výrazná ramena, ale také všudypřítomná inspirace zahraničních designérských značek. Celá kolekce má velmi pozitivní, působivou a ženskou náladu.

 

TIQE by Petra Balvínová

Petra Balvínová touto přehlídkou oslavila patnáctileté jubileum existence značky a symbolicky zařadila motiv lístečku jako pojící prvek celé kolekce a tvorby.

 

AiM by Michaela Hriňová

Dekonstruované střihy, asymetrie, sportovní prvky a symbol půlměsíce. Z modelů jsou cítit vlivy jiných zahraničních značek, a tak trochu trendy předchozích sezón. Nicméně kolekce působila uceleně a například béžová bunda či šaty vyznívají propracovaně.

 

ODIVI

Iva Burkertová tvořící pod značkou ODIVI navazuje na svou misi z předešlého ročníku, kdy nechala po mole kráčet stoprocentně udržitelnou kolekci zpodobenou nahými modely a modelkami. Nyní rozpracovává téma upcyclingu a pro své modely použila secondhandová saka. Kolekci kromě klasických modelek předváděla hojná řada influencerů a dalších osobností.

Čtěte dál