MBPFW: 1. přehlídkový den

Od uniforem po spodní prádlo.

1 Jan Černý
Foto: archiv MBPFW

Letošní Mercedes-Benz Prague Fashion Week nezačal tradičně na mole, ale performance Honzy Černého, který svou kolekci představil obráceným konceptem. Modelové v denimových uniformách, tolik tipických pro Honzův rukopis, stáli v prostoru klubového divadla DUP39 a diváci se pohybovali kolem. Jan Černý představil kvalitní pánskou módu s nadčasovými střihy a pestrými potisky, které do trochu ušmudlaného klubu skvěle zapadaly.

2 Melania Freire
Foto: archiv MBPFW

Následovala přehlídka zahraničního hosta ze Španělska. Melanie představila letní kolekci, plnou rozevlátého hedvábí a snad všech odstínů modré.

3 Monika Drápalová
Foto: archiv MBPFW

Kolekce jako ze sna. Zápava bílé, v kombinaci s měkoučkými až polštářkovými doplňky, navodila pocit jenom se zachumlat a snít. Ten umocnil ještě živý hudební doprovod na piano. Otázka zní, jestli chceme snít a být bílou řádovou sestrou nebo catwoman. Každopádně, v téhle kolekci určitou nadpřirozenou schopnost mít určitě budeme.

4 Zdeňka Imreczeová
Foto: archiv MBPFW

Zdeňka pro kolekci na nadcházející zimu použila výrazné exotické barvy, prolínání stylů a vysoce kvalitní materiály, mezi kterými nechyběla kůže ani hedvábí. Úzká ženská silueta a zajímavé střihové řešení v čistých barvách. To je typický, dobře rozpoznatelný minimalismus podle Imreczeové.

5 Nehera
Foto: archiv MBPFW

Tradiční slovenská značka, která své kolekce představuje i v rámci pařížského fashion weeku. Skvělé materiály, perfektně padnoucí střihy, oversize kabáty a nadčasovost. To jsou atributy, jež si značka hýčká.

6 Michael Kováčik
Foto: archiv MBPFW

Večerní blok patřil sexy siluetám, hedvábí a krajkám. Kováčik představil splývavé, velmi ženské, leccos odhalující šaty, doplněné o velmi maskulinní prvky v podobě sak a klobouků. Modely z hedvábí, průsvitných tylů i peří vás tak nutily přemýšlet o tom, na jakou party v nich vyrazíte.

7 Tereza Vu
Foto: archiv MBPFW             

V závěrečné přehlídce Terezy Vu byla očividná inspirace meziválečným obdobím a emancipovanou ženou. Pokud chcete být sexy nad sexy, nehte si od ní udělat prádlo na míru. Dokonale zpracované krajky, hedvábné satény i tyly jsou Tereziným poznávacím znamením. 

Čtěte dál