Masáž obličeje místo faceliftu: Jak a proč si masírovat obličej?

Hydratovat, chránit faktorem SPF, hodně spát, omezit kofein a sladké. Způsobů, jak dosáhnout krásné pleti, je spousta.

Foto: Shutterstock

Pokud chcete mít pleť hydratovanou, bez vrásek, zdravou a plnou života (a kdo z nás by takovou nechtěl), ale stále se vám nedaří pleť dostat do té správné formy, možná je na čase vyzkoušet obličejové masáže. 

Určitě už jste slyšeli o zázraku jménem GuaSha nebo o face rollerech, které slibují vytvarování obličeje, lepší vstřebání produktů do pleti, nebo také zázračný anti-ageing efekt. 

To, že díky válečkování obličeje budete mít lícní kosti jako Bella Hadid a bradu jako Kaia Gerber, vám prý nikdo slíbit nemůže. Beauty komunita se ale shoduje na jednom - masáže obličeje jsou skvělá věc. A to jak na probuzení ranního oteklého obličeje, tak na rozproudění lymfatického systému a dokonce i proti akné.

Pokud jste ještě žádnou nevyzkoušeli, tyhle techniky jsou prý jedny z nejlepších. A zvládnete je úplně bez problémů samy doma. Ať už bez speciálních udělátek, nebo s nimi. 

1) GuaSha 

Je čínská masážní technika, která se provádí placatým kamenem z polodrahokamů. Guasha v překladu znamená "vyškrábat z těla". Umí prý z těla dostat všemožné neduhy. Tenhle zázračný kamínek dokáže pomoci se spoustou problémů vaší tváře. Umí rozproudit lymfu a odvést vodu z oblastí obličeje, kde ji rozhodně nepotřebujeme. Má ale vliv také na vitalitu obličeje, vypnutí, lesk pleti a její vyhlazení.  

Stačí hranou kamínku přejíždět podél hran obličeje. Masírovat byste měli vždy dobře hydratovanou pleť, abyste ji nepoškodili případným třením. Od středu obličeje ven a maximálně pětkrát po každé oblasti - přes hranu brady, pod lícní kostí, přes ni, podél obočí a na čele. Masáže můžete praktikovat ráno a večer. 

2) Jadeitový nebo růženínový roller

Kruhy pod očima? Nejspíš jsou způsobeny napětím a nesprávnou cirkulací tekutin ve tváři. A přesně s tím má pomoci váleček na obličej, jade roller. Dva konce nemá pro nic za nic. Ten menší slouží pro masáž oblasti okolo očí a nosu, ten větší je na velké plochy obličeje - tváře, bradu a čelo. Stačí válečkem jemně přejíždět po žádoucích částech obličeje, vždy směrem nahoru a ven. Příliš netlačte, mohli byste si spíše uškodit a přidělat si vrásky. 

Váleček můžete dát vychladit do lednice a probudit tak ranní oteklý obličej, nebo ho večer použít přes látkovou masku, nebo jím vmasírovat sérum či krém. 

3) Face cupping

Výraznější lícní kosti, větší rty a vytvarovanější obočí? To se prý všechno dá získat s pomocí obličejových kalíšků, které připomínají ty na záda, jsou ale ze silikonu a mnohem menší. Vyrábí se ve dvou velikostech - větší jsou na větší části obličeje a ty menší pak opět na oční okolí, rty a okolí nosu. 

Ideální je používat je s obličejovým olejem, který nejprve naneste na celý obličej a rozhodně s ním nešetřete. Kelímek stlačte, přiložte a pak jemně přejeďte zvolenou část obličeje. Opět vždy směrem ze středu dovnitř. Obličej se prokrví, vypne (tato masáž by měla stimulovat buňky zodpovědné za tvorbu kolagenu) a druhý den se probudíte s pletí jako miminko. Pozor ale na nedokonalosti pleti jako je vyrážka či pupínky. Přes ty byste nikdy neměli kalíšky přejíždět, mohly by se zhoršit. 

4) Akupresurní masáž proti vráskám

Nebo můžete vyzkoušet jednoduchou akupresurní masáž, která kromě vrásek může pomoci i s napětím a bolestí hlavy. Potřebujete jen trochu obličejového oleje a konečky prstů. Nejprve aplikujte olej na celý obličej, a pak ukazováčky tlačte na místa, kde se vám tvoří vrásky. Konci ukazováčků nejprve přitlačte na čelo, ke kořenu nosu, kde se tvoří vrásky při mračení, tlak aplikujte tři vteřiny, povolte a ještě dvakrát zopakujte. Pak po stejnou dobu a stejným tlakem zatlačte prostředníčky doprostřed čela, na vrásky smíchu, k nosu a na vnější vějířky očí. Stačí chvilka každý večer. 

Čtěte dál