Markéta Dlouhá Márová & Azorské ostrovy

Pro zakladatelku šperkařské značky Antipearle jsou ostrovy v Atlantiku druhým domovem.

Foto archiv Markéta Dlouhá Márová

Život na Azorech

Nejlepší na Azorských ostrovech je ten rozmanitý podmořský život, možnost pozorovat velryby a delfíny, ale i to, jak je ostrov rozkvetlý, a to v každém ročním období. Jezdíme sem velmi pravidelně a často – jsme na střídačku dva měsíce v Praze, dva měsíce tady. Nejkrásnější je tu září, kdy je i moře krásně teplé.

Obrovské vlny

Dny už tu většinou trávíme velmi podobně jako doma v Česku a je skvělé, že můžeme pracovat i na dálku. Děti tu navíc už chodí do školy a do školky. Nicméně nejraději to mám na moři a jistotou je samozřejmě místní příroda. Žijeme na ostrově Pico, který jsme si absolutně zamilovali. Ale snažím se co nejlépe poznat i ostatní ostrovy. Mým nejoblíbenějším místem je přístav Cais do Murato, kde je naprosto skvělé koupání po ranním běhu. A protože miluji obrovské vlny, chodím se sem na ně koukat i v zimních měsících mám tu na ně ten nejlepší výhled

Foto archiv Markéta Dlouhá Márová

Kam vyrazit? 

Nenechte si ujít místní víno, na místní recepty a plno ryb zamiřte do restaurace Arouca Douro. Já tu nikdy neodolám jejich chobotnicovému salátu. Dále neuděláte chybu se sushi z baru Dark Espanada, a kdo chce na drink, ale i super jídlo, měl by se vydat do designového baru Cella. Nesmíte odjet, dokud nevyzkoušíte místní tanec chamarrita. Opravdu krásné ubytování spolu s výbornou restaurací najdete v Aldeia da Fonte.

Čtěte dál