Marie-Olympie Řecká a Dánská, tak trochu jiná princezna

Influencerka s modrou krví.

Její oficiální titul je Její královská Výsost Marie-Olympie Řecká a Dánská. Svět sociálních sítí ji ale zná pod přezdívkou Olympia of Greece. Je jí 22 let, je modelka, influencerka, celebrita, a především členka řecké královské rodiny.

Foto: Instagram @olympiagreece

Je jedinou dcerou a současně nejstarší z pěti dětí řeckého korunního prince Pavla a jeho manželky Marie-Chantal. Má čtyři mladší bratry – Konstantina Alexia, Achila-Andrea, Odyssea-Kimona a Aristida-Stavra. Její prarodiče, Konstantin II. Řecký a Anne-Marie Dánská, byli posledním řeckým panovnickým párem před pádem království a vznikem vojenské diktatury a následně republiky. Ve chvíli, kdyby padla stávající řecká vláda, jeMarie-Olympie po svém otci a bratrech šestá v pořadí na řecký trůn.

Foto: Instagram @olympiagreece

Většinu svého dětství strávila v Londýně, kam se krátce po jejím narození rodina přestěhovala ze Spojených států. Vzdělání se jí dostalo ve Švýcarsku, kde studovala dějiny umění, divadlo, fotografování a grafický design na internátní škole. Už tehdy věděla, že se chce věnovat umění nebo módě. Přání se jí splnilo a v 17 letech nastoupila do oddělení luxusní módy u Diora.

Foto: Instagram @olympiagreece

V roce 2016 ukončila studium fotografie na Parsons School of Design v New Yorku. Ve stejné době ji bulvár začal spojovat s britským princem Harrym. Tuto informaci Buckinghamský palác velmi hbitě dementoval. Dalším skandálem se připomněla o dva roky později, kdy na Instragramu zveřejnila selfie s zdviženým prostředníčkem. Post se okamžitě stal terčem kritiky, a následně byl smazán.

Kromě večírků poctivě navštěvuje i společenské akce spjaté s jejím šlechtickým titulem. V květnu 2018 se tak zúčastnila slavnostní večeře na oslavu 50. narozenin svého vzdáleného bratrance, dánského korunního prince Frederika.

Foto: Instagram @olympiagreece

Spíše než vítání státnických návštěv se věnuje módním focení pro fashion bible a na přehlídkách sedí v první řadě. I ona sama šla přehlídku pro značku Dolce & Gabbana. Naposledy se stala tváří podzimní kampaně značky Zac Posen. Její styl odráží cítění zlaté mládeže. Ví, že je někdo. Zná svou cenu. A ví, že druhým může zvednout kredit. Vysokou módu nosí jako konfekci a konfekci nenosí vůbec.

Marie-Olympie v současnosti nemá oficiálního partnera, takže další královská svatba je zatím v nedohlednu.

Foto: Instagram @olympiagreece

Čtěte dál