Marc Jacobs uvede reedici své kolekce z roku 1993

Devadesátky nikdy nebyly víc cool!

Foto: archiv značky

Módní posedlost nostalgií 90. let dosahuje vrcholu. Marc Jacobs přichází s kolekcí oblečení inspirovanou stylem grunge. Jedná se o reedici kolekce, kterou v roce 1993 vytvořil pro značku Perry Ellis. Jacobs, který v té době byl držitelem několika cen Council of Fashion Designers of America, vytvořil pro Perry Ellis kolekci natolik nekompatibilní s filozofií značky, že na své pozici skončil prakticky na hodinu. Už na podzim téhož roku založil vlastní značku Marc Jacobs International Company, L.P..

Ačkoliv se kolekce nesetkala s pochopením ani u módních kritiků stala se ikonickou a zásadní pro 90. léta i pro tvůrčí evoluci Marca Jacobse.

„Kolekce Grunge v mé tehdejší designérské kariéře poprvé do posledního detailu vystihovala moje cítění. Byla předvedena, tak jak jsem si vysnil bez jakéhokoliv uměleckého kompromisu,“ vyjádřil se Jacobs, který nyní představí ikonické kousky pod svou vlastní značkou.

Christy Turlington na mole přehlídky značky Perry Ellis v roce 1993

Foto: archiv Harper’s Bazaar US

Kolekce nazvaná Redux Grunge Collection 1993/2018 Marc Jacobs čítá celkem 26 looků a kreativně vychází z podstaty kolekce, kterou Jacobs před lety vytvořil pro Perry Ellis. Kromě oblečení kolekce nabídne i šperky, obuv a celou řada nejrůznějších doplňků. V kampani kolekce, kterou nafotil Juergen Teller, se objevily modelky jako Gigi Hadid, Slick Woods nebo Dree Hemingway.

Kolekce bude v prodeji od 15. listopadu na marcjacobs.com a v buticích Marc Jacobs.

Gigi Hadid v kampani kolekce nafocené Juergen Teller

Foto: archiv značky

Čtěte dál