#malynakupvelkapomoc

V každém městě je důležité mít svá malá bistra, lokální obchody a designéry. Jsou to místa pro naše ranní kávy, vzájemné setkávání, poznávání i obohacování kultury. Byla by škoda, aby momentální situace ohrozila naše i vaše oblíbené obchody. Pojďme je společně podpořit!

Foto: archiv Qubus

Osobně z vlastní zkušenosti vím, kolik energie a financí stojí za otevřením třeba i jen malého butiku s komisním prodejem. Jste vždy rádi za stálé vracející se zákazníky, podporu nebo když k vám zavítá někdo nový (třeba i na doporučení). Objeví váš obchůdek, pochválí koncept, personál, třeba i dobře upraženou kávu a spolu s nákupem si vysloužíte úsměv, přání mnoha dalších úspěchů a rozloučení s tím, že se brzy opět vrátí.

Bohužel stávající situace pro malé a nezávislé obchody není příznivá a někteří dokonce musí bojovat o ''přežití''. Teď je právě ta chvíle, kdy můžete i malým nákupem podpořit své oblíbené lokální prodejce nebo objevit zcela nové. Pro podporu a lepší přehled vznikl moc krásný online projekt #malynakupvelkapomoc.

Na jejich webu se nachází přehledný seznam malých podniků, kde najdete informace o způsobech, kterými jim můžete pomoci. 

Najdete tu výběr několika českých i slovenských designérů, kaváren, malá vydavatelství i dílny, které podporují ženy v složité sociální situaci.

Čtěte dál