Make-up tipy, které možná ještě neznáte

Některé možná znáte, některé ne. Tohle jsou podle nás ty nejlepší netradiční make-up tipy.

Foto: Unsplash

Různými beauty hacky, triky a tipy se to na internetu jen hemží. Řada z nich ale nefunguje a některé byste podle nás raději ani neměla zkoušet. Tohle jsou netradiční make-up tipy a triky, které jsme odkoukali u těch nejlepších z nejlepších. A fungují skvěle. Nehrozí vám ani upálené řasy, ani třpytky v očích (au). 

Balzám na vše

Balzám na rty je náš nejoblíbenější multifunkční produkt. Kromě na rty ho můžete použít i místo rozjasňovače nebo očních stínů (stačí si malé množství vťupkat na horní víčka) a také jím můžete zafixovat obočí, jako to dělá vizážistka Jimena Garcia. Jednoduše jím přejedete po obočí a pak ho vyčešete kartáčkem směrem nahoru. Balzám obočí skvěle zafixuje a jeho lesklá textura obočí ještě více zvýrazní. 

Korektor místo báze pod oční stíny

A hvězdná vizážistka Violette nás zase naučila místo báze pod oční stíny používat na oční víčka korektor, který běžně používáme na zbytek obličeje. Korektor vytvoří skvělý základ - sjednotí barvu víčka a díky tomu, že obsahuje silikony, stíny udrží na místě. 

Tvářenku na lícní kosti 

Že dodržujete pravidla a tvářenku dáváte poctivě na jablíčka a rozjasňovač na lícní kosti? Zkuste si s tím trochu pohrát. Tvářenku můžete na obličeji "vytáhnout" i trochu výš. Zkuste ji dát na lícní kosti nebo ji aplikovat více do středu obličeje. Tak to dělá i supermodelka Emily Ratajkowski. Budete vypadat, jako kdybyste strávila odpoledne na sluníčku. Pokud navíc použijete tekutou tvářenku nebo barevný balzám na rty, budou se vaše líčka hezky lesknout.  

Cíleně

Make-up (teď máme na mysli ten, co si dáváme na pleť, základ) nemusíte dávat na celý obličej. Dejte si ho trochu na hřbet ruky, aby se zahřál - lépe pak splyne s pletí - a potom štětečkem nebo prsty aplikujte v jemné vrstvě na místa, kde vidíte začervenání - okolo nosu, do středu čela, na bradu. Make-upu nepotřebujete tolik, kolik si myslíte. Aplikujte ho raději pomalu, více tenkých vrstev na obličeji funguje nejlépe.

Vynechejte nos

Pokud chcete vypadat jako nalíčená/nenalíčená, nechejte nos co nejpřirozenější. Střed obličeje je místem, které odráží nejvíce světla, proto pokud ho zakryjete make-upem a pak ještě případně zapudrujete, bude vaše líčení působit jako nepřirozená "vrstva". Až budete hotová s líčením, přejeďte nos odličovacím tamponkem s minerální vodou a dejte na něj ještě trochu rozjasňovače

Falešné pihy

Pokud budete mít náladu zkusit něco nového a ještě k tomu vypadat mladistvě a projasněně, udělejte si tužkou na obočí pár falešných pih. Stačí měkkou hnědou tužkou udělat pár teček a ty pak jemně vťupkat do pleti. Pihy kreslete hlavně na místa, kde na obličej nejvíce svítí slunce - na nos a jeho okolí, tváře a okolo úst. Pomocí falešných pih si můžete i vykonturovat nos. Stačí si udělat několik pih v oblasti hrany nosu. Vytvoří jemný stín, který bude navíc vypadat přirozeně. Tento trik miluje i Candice Swanepoel, takže tady není o čem. 

Čtěte dál