Luxusní značky nás nepřestávají překvapovat

Co je nového ve světě módy?

Louis Vuitton Monogram
Foto: archiv značky

Kabelky a zavazadla s ikonickým monogramem LV patří k nejoblíbenějším produktům značky Louis Vuitton. Monogram v roce 1896 navrhl Georges Vuitton jako poctu svému otci a zakladateli rodinné značky. I sám Monogram je symbolem značky, který je známý po celém světě, protože ztělesňuje vizionářského ducha generací řemeslníků a návrhářů, jejichž tvůrčí zrak je vždy pevně upřen do budoucnosti. Letos se tento vzor zvětšil a vznikl tak Mongram Giant, který zdobí tašky Onthego.

Hermès znovuobjevil historické techniky tisku
Foto: archiv značky

Šátky Hermès odkrývají nejrůznějí příběhy. Jeden z posledních nás zavedl do japonské rodinné dílny v Kjótu. Zde objevil módní dům Hermès techniku tisku na hedvábí, o které se předpokládalo, že je navždy ztracená. Říká se jí „mramorový potisk“. Celý příběh začal před deseti lety. Módnímu domu se podařilo získat archivní album potištěných látek výjimečné kvality. Nikdo nemohl přijít na to, jakou technikou byl vzor na hedvábí aplikován.

Po více jak dvou letech výzkumu, se podařilo dohledat, že technika byla vynalezena ve čtyřicátých letech na pomezí Švýcarska a Německa. Nakonec to ovšem bylo Kjóto, kde badatelé Hermès narazili na rodinu japonských řemeslníků, kteří se v Evropě naučili této jedinečné technice a nyní se zasazují o zachování tohoto savoir-faire.

 Jedinečný potisk vzniká skrze škrobové pasty, jež jsou prosyceny různými barvivy. Tyto pasty se nařežou na vrstvy, které se skládají přes sebe a vytvářejí motivy. Když se nanesou na hedvábný kepr, vytvoří psychedelické otisky s efektem mramorování v sytých tónech. Výsledek tohoto tiskařského díla je nenapodobitelný.

Výjimečná kolekce bot Refracted od Salvatore Ferragamo
Foto: archiv značky

Salvatore Ferragamo v kolekci pro nadcházející podzim a zimu představuje novinku „Refracted“, jejíž hlavním rysem je dechberoucí podpatek, ve kterém se odráží okolní svět. V kolekci najdete pět různých stylů. Za jejich designem stojí kreativní ředitel značky Paul Andrew.

Tento podpatek inovativního tvaru je vyrobený z velmi odolného byť lehkého plastu a je potažen galvanickou metalickou skořepinou. Specifický tvar podpatku vznikl laserovým vyřezáváním nepravidelných trojúhelníkových fazet. Ty díky metalickému provedení krásně lomí světlo a podpatek tak zůstává v neustálém spojení s okolním světem. Boty, které tyto podpatky zdobí, jsou dostupné ve třech výškách - od jednoho do osmi centimetrů.

Tod’s Happy Moments by Alber Elbaz
Foto: archiv značky

Kolekce Happy Moments, za kterou stojí nový člen rodiny Tod’s Alber Elbaz, má představovat štěstí, které Tod’s vnáší do různých momentů všedního dne a do významných životních událostí. Tašky a boty, jenž nezapřou inspiraci v oblíbené ikonické botě Tod’s Gommino driving, si oblíbíte pro jejich hravý design a pestré barvy.

Čtěte dál