Luxusní butik Hermès v Pařížské má nový kabát

Autorem koncepce je pařížské architektonické studio RDAI, jehož hlavním cílem bylo vtisknout butiku atmosféru mystické Prahy s respektem k identitě pařížského módního domu.

Foto: Honza Zima

12. července módní dům Hermès odhalil proměnu svého pražského butiku, který se od roku 1997 nachází na rohu ulic Kostelní a Pařížská. Prodejní prostor prošel kompletní renovací a společnost Hermès tím vyjadřuje pevnou důvěru českému trhu, na němž utvrzuje svou pozici.

Foto: Honza Zima

Plocha pražského butiku se zdvojnásobila a rozkládá se na dvou patrech: v suterénu a přízemí. Autorem koncepce je pařížské architektonické studio RDAI, jehož hlavním cílem bylo vtisknout butiku atmosféru mystické Prahy s respektem k identitě pařížského módního domu. U vstupu zákazníky přivítá kolekce dámského hedvábí a kožených produktů, na něž dopadá denní světlo. Teracová podlaha prokládaná karamelovými a jantarovými díly celý prostor ještě více osvětluje. Nábytek z třešňového dřeva dodává pocit tepla a vytváří příjemný kontrast s tmavě modrou a zlatou mosaikovou dlažbou na zemi.

Foto: Honza Zima

Pokračujeme-li dále do hlavní místnosti, jež je vyvýšená o pár schodů, náš pohled upoutá moderní kruhový lustr vznášející se pod původním, malovaným, historickým stropem. Dvě klenby ze dřeva a mosazi prostor rámují a člení jej do tří na sebe navazujících místností. Návštěvníci mohou vybírat z parfémů, módních doplňků a pánské kolekce. Koberec v barvě noční modři zobrazuje slavný Pražský orloj, který je reinterpretován abstraktní kruhovou grafikou.

Foto: Honza Zima

Pohledu vám určitě neunikne stáčející se schodiště, jež je lemováno monumentální zlatou stěnou. Jeho rytmika předznamenává prostor suterénu, který vychází z původního sklepení. Zákazníci zde mohou objevovat kouzlo šperků a rozmanitou selekci dámských doplňků, bot a oblečení.

Juxtapozice odlišných stylů odráží surrealistického ducha Prahy a zároveň vyzdvihuje kreativní svobodu, jež je poháněna řemeslnou tradici módního domu Hermès.

Čtěte dál