Luxusně do Benátek a zpět

Na konci prázdnin jsem se vydala na otočku do Benátek. A protože se mi nechtělo letět a navíc ráda řídím a užívám si během jízdy krásy krajiny, jela jsem autem. Lexusem.

Foto: archiv Karolíny Otevřelové

Na cestu jsem vzala ještě mámu a ségru a dámská jízda mohla začít. Přestože jsme jely jen pár dní, dohromady jsme s sebou měly asi 15 párů bot, maminka udělala sváču jak pro regiment, měly jsme s sebou asi hektolitr kosmetiky,  ale přesto jsme se do Lexusu NX 300h pohodlně vešly.

Foto: archiv Karolíny Otevřelové

Hned poté, co jsme se nalodily, máma nový Lexus přejmenovala na Luxus. Není se čemu divit. Testovací vůz byl v nádherné perleťové bílé (během cesty jsme hezčí bílou nepotkaly), interiér byl celý v elegantní hnědé kůži a velký navigační displej přímo vyzýval k tomu, aby spolujezdec navolil klimatizaci, zvuk a další nezbytnosti přímo na míru jednotlivým pasažérům.

Sedadlo řidiče a volant jsou skvěle ergonomicky řešené, takže jsem pohodlně vydržela cestu z Prahy do Benátek (těch Italských, ne těch 30km od Prahy) s dvěma přestávkama na kafe.

Foto: archiv Karolíny Otevřelové

Co se týče jízdních vlastností – Lexus NX 300h je jako dělaný pro pohodlnou jízdu. Při rozjíždění a průjezdy městem jede hybrid většinou jen na elektřinu, na dálnici si samozřejmě pomůže benzínem. Tím docílí milé spotřeby – 6,5 l na 100 km. Z auta je skvěle vidět. Je to totiž  SUV a navíc má velká zpětná zrcátka. Výhled si užily i mé spolujezdkyně. Panoramatické střešní okno využila hlavně sestra, která se nemohla nabažit velkého prostoru na zadních sedačkách a jela si jak královna. Při sklopení zadního středního sedadla totiž vznikne křeslo, za které by se nemusela stydět kdejaká limuzína.

Foto: archiv Karolíny Otevřelové

Pokud  toužíte po sportovní jízdě, není to úplně ta pravá volba. Ale který závodník by si pořizoval hybrid a SUV v jednom? Od takového typu auta, jako je Lexus NX 300h se očekává, že bude hlavně pohodlné a bezpečné. A to splnil na jedničku.

Foto: archiv PR

A navíc, je to velký fešák!

Auto pro ženu, která vozí kamarádky nebo rodinu, je jako dělané!

Cena testovacího vozu NX 300h ve výbavě Prestiege 4x4 E-Four: 1.490.000 Kč, www.lexus.cz.

Foto: archiv PR

Čtěte dál