Luxus a outdoor se spojuje... Gucci a The North Face ohlásili spolupráci

Vaše trekingové oblečení se již brzy dočká nečekaného upgradu.

Foto: archiv značek

Kolaborace jsou v módním světě velmi oblíbené a nyní to dokazuje i módní dům Gucci, který nedávno oznámil spolupráci se značkou The North Face. Informace však spatřila světlo světa nevšedně, a to na momentálně populárním TikToku. Zveřejněné klipy odhalují krásu horské krajiny, samozřejmě nechybí stany, cvrlikající ptáci, a nakonec i samotný symbol kolaborace – bílá vlajka, která má připomínat smíření. Symbol je spojením loga The North Face a Gucci.

Neočekávané spojení

Vzhledem k tomu, že tento měsíc nebylo možné vidět kolekci Gucci během milánského týdne módy, protože kreativní ředitel Alessandro Michele oznámil snížení počtu přehlídek ročně z pěti na dvě, zpráva o kolaboraci je vítaným překvapením pro fanoušky čekající na nové kousky tohoto luxusního módního domu.

Stále sice nevíme, co z této spolupráce vzejde, ale zástupce společnosti Gucci potvrdil, že „Gucci a The North Face v příštích měsících uvedou do módního světa kolekci, která oslavuje bohaté dědictví obou značek.“ Lze tak pravděpodobně očekávat především oversized mikiny s kapucí, jasně barevné bundy s geometrickými tvary a jednobarevné košile vyrobené z lehkých strečových tkanin.

Foto: archiv Harper's Bazaar US

Už je to 5 let, co se Alessandro stal módním ředitelem značky Gucci, ačkoliv toho stihl opravdu hodně, kolaborace s The North Face je jeho vůbec první spolupráce jako kreativního ředitele.

Outdoor, streetwear, luxus

Na druhé straně má značka The North Face spoustu zkušeností, a to nejen v oblasti spoluprací. V módě není rozhodně žádným nováčkem a je známá především pro outdoorové oblečení. Tento rok jsme ji mohli zaznamenat ve spojení s různými streetwearovými a luxusními módními značkami jako Supreme, MM6 Maison Margiela a Brain Dead. Nedávno navíc společnost vydala několik bot a péřovou bundu v kolaboraci se značkou Timberland.

The North Face se loni zviditelnila dokonce i na červeném koberci. Na předávání Oscarů dorazil Alex Honnold, profesionální horolezec a hvězda oscarového dokumentu Free Solo, v obleku vyrobeném v rámci luxusní řady značky The North Face Black Series.

Jestliže se společné kolekce Gucci X The North Face nemůžete dočkat, podívejte se alespoň na tři moodová videa, která značka Gucci zveřejnila na svém instagramovém profilu.

Čtěte dál