Lukáš Macháček a Tereza Vu na Fashion Live! v Bratislavě

Jejich přehlídky ve slovenském hlavním městě sklidily zvučný aplaus.

Hlavní město Slovenska, Bratislava, žila během minulého víkendu módou. Přední slovenský designéři představili své nejnovější kolekce. Větší pozornost se ale soustředila na "hostující" návrháře. Lukáše Macháčka a Terezu Vu. Ti předvedli precizní, propracovanou a velmi inspirativní tvorbu v kolekcích, které si oblíbil nejden milovník módy.

Foto: Martin Tomečko

Macháčkův debut

Prvním zahraničním hostem Fashion LIVE! 2019 byl český designér se svou značkou LUKAS Machacek. Vyznává jednoduchost, nadčasovost, sofistikovanost a nositelnost. Dámské a pánské kolekce okořenil špetkou rebelie a alternativním módním stylem. Nová kolekce určená pro sezónu jaro / léto 2020 (SS20) tak reflektuje tyto poznávací znaky stejně jako návrhářova oblíbená černá barva, která k doplnění celého konceptu nesměla chybět. Pro Lukáše šlo na slovenské módní scéně o debut, ale přiznává, že Slováci mu až tak cizí nejsou a tvoří také část jeho klientely. Jeho kousky se už dokonce prodávají nejen v Praze, ale i v Olomouci a nejnovější kolekce bude dostupná i v Bratislavě.

Foto: Martin Tomečko

Noblesa s dávkou erotiky

Po loňské úspěšné přehlídce opět navštívila akci designérka spodního prádla Tereza Vu. Pro její tvorbu je typická noblesa a elegance. Minimalistický design a průsvitné části jsou rafinovaně střídány s těmi neprůsvitnými a matné s lesklými. Precizní řemeslné zpracování a použití luxusních tkanin je předpokladem pro dokonalý tvar, zpracování i funkčnost jednotlivých modelů. Značka je určena ženám, které mají svůj styl a chtějí dokázat svou jedinečnost. Inspirace nové kolekce Terezy Vu odkazuje na paralelní světy, které prožívali tajné milenky slavných a mocných v 30. a 40. letech minulého století. Střihy a jednotlivé kusy kolekce jsou navrženy tak, aby se mezi sebou daly volně kombinovat.

Čtěte dál