Londýnský fashion week si užijeme online

British Fashion Council již oznámil svou novou strategii na nadcházející londýnské týdny módy.

Foto: archiv Harper's Bazaar US

Pandemie stále pokračuje a má za následky další opatření. Ta se tentokrát týkají nadcházejících londýnských týdnů módy, které se konají v červnu a září 2020. Vše, pánský i dámský týden, se bude konat na jedné digitální platformě, která poprvé ožije právě v červnu 2020, kdy byl naplánován pánský fashion week. Budou se zde vysílat rozhovory, podcasty, webináře a digitální showroomy. A ano, vše bude otevřené jak odborníkům a osobnostem, tak veřejnosti. Všechno zlé je k něčemu dobré, vaše sny zúčastnit se jednoho ze 4 hlavních týdnů módy se pomalu, ale jistě plní. 

„Je důležité podívat se do budoucnosti a vzít to jako možnost pro změnu, spolupráci a inovaci," říká Caroline Rush, výkonná ředitelka British Fashion Council. „Mnoho značek a podniků bralo londýnský fashion week nejen jako přehlídku módy, ale také pro jeho vliv na společnost, identitu a kulturu. Současná pandemie nás všechny nutí zamyslet se nad tím, v jaké společnosti žijeme, jak žít chceme, jak chceme nadále pokračovat i v našem podnikání, až se přes toto těžké období dostaneme."  

Tento týden módy bude výjimečný nejen svou online verzí, ale také tím, co ji bude naplňovat. Nebude se jednat pouze o představení kolekcí, ale půjde o mnohem víc. Je zde také naděje, že právě kvůli aktuální situaci bude tato edice více o udržitelnosti, respektu, ale také kreativitě a povzbuzení, kterého nyní není nikdy dost. 

Přesná podoba není ještě do detailů známa, ale bude se pravděpodobně jednat o tzv. setkání návrhářů s veřejností a obchodníky, v rámci kterých bude také možnost koupě stávající kolekce, či v případě obchodníků předobjednání kolekce nové. 

Stále není jisté, jak bude přesně vypadat dámský londýnský fashion week, konající se v září, zda bude také online, či nikoli, ale dobrá zpráva je, že v červnu se může zapojit jakýkoliv návrhář či návrhářka díky genderově neutrální platformě.

Jste také jako my zvědaví, jak vše bude probíhat a kdo bude součástí? Stay tuned. 

Čtěte dál