Linda Nývltová: Všechno, co děláme dnes, může být investice do naší budoucnosti

Linda Nývltová neustále překvapuje svým svěžím vzhledem a i ve věku, kdy se blíží k pomyslné čtyřicítce, jí na kráse nic neubývá. Jako topmodelka procestovala celý svět, ale až jóga ji přivedla k životnímu stylu, kde se propojuje jak duševní, tak i fyzická rovnováha. Co se skrývá za jejím mladě vypadajícím zevnějškem a jakou stravu doporučuje pro krásnou pleť, nám prozradila v rámci projektu Anti-aging.

Foto: Natalie Wizmann

Kdy se cítíte nejkrásnější?

Když se dobře vyspím. Spánek je pro mě úplný základ a velmi ovlivňuje to, jak se celkově cítím, kolik mám energie. A to se zrcadlí i na mé pleti. Je vidět, zda měla dost času se v noci zregenerovat.

Máte ze stárnutí obavy, nebo ho právě naopak vidíte jako příležitost dozrát?

Spíše než obavy bych ten pocit pojmenovala jako respekt. Mám velký respekt vůči stárnutí a tím způsobem přistupuji i ke svému tělu. Snažím se o něj starat tak, aby bylo v dobré kondici i s přibývajícím věkem. To se týká hlavně stravy, cvičení, ale také kognitivní funkce. Všechno, co děláme dnes, může být investice do naší budoucnosti.

Dlouho jste žila v L.A. Jak podle vás vnímají stárnutí ženy za velkou louží?

Evropanky jsou celkově více přirozené. Větší kulturní rozdíl jsem však cítila v Japonsku, kde si velmi váží starších lidí a oceňují jejich moudrost a zralost. Východní kultury se stárnutí a smrti tolik nebojí, a proto se s tím o to lépe umí vyrovnat. Je to součást života.

K vašemu životnímu stylu patří neodmyslitelně jóga. Zkoušela jste i nějaké sestavy pro stimulování obličejových svalů?

Konkrétně obličejovou jógu jsem nezkoušela. Já se hýbu každý den a jsem zastáncem pestrosti pohybu.

Jaké prohřešky v mládí daly vaší pleti nejvíce zabrat?

Jednoznačně každá extra minuta na slunci. A také časté přelety a změna časových zón.

Z čeho se skládá vaše beauty rutina a jak udržujete pokožku co nejvíce hydratovanou?

Moje kosmetická rutina je docela jednoduchá: kvalitní hydratační krém s kyselinou hyaluronovou Dr. Grandel, jemný odličovací olej Shu Uemura a sprej, který balancuje flóru pleti Mother Dirt.

Foto: Natalie Wizmann

Jste věrná nějakému kosmetickému ošetření, na které nedáte dopustit?

Chodím každý měsíc na hydratační čištění pleti Hydrafacial a také na masáž.

Pohybujete se v top modelingu už nějaký ten rok, jaký je váš názor na estetické zákroky a invazivní vylepšení?

Já jsem velmi konzervativní a bojím se invazivních zákroků. Soustředím se hlavně na prevenci. Věda ale jde tak rychle dopředu, že za pár let budou i efektivní zákroky neinvazivní. Například ošetření laserem, které stimuluje kolagen a funguje jako zmizík na pigmentové skvrny a jiné škody způsobené sluncem, je zcela bezbolestné a léčí také akné nebo rosaceu.

Jaké jsou vaše nejoblíbenější anti-aging produkty?

LED světlo. Mám doma větší model, který se používá na celé tělo.

V boji za mladistvě vypadající pleť je důležitá i strava. Máte nějaké zásady ve stravování, které vám pomáhají udržovat ji v top formě?

Co a kdy jíme, se odrazí na pleti. Spousta listové zeleniny, na omega-3 bohatá konopná semínka, kvalitní olivový olej a minerální voda. Také si často dopřeji kvalitní vývar z kostí, který obsahuje kolagen. Doporučuji i Intermittent fasting – větší okno, kdy nejíme, je velmi efektivní přístup, protože dává prostor tělu se regenerovat.

Je dokázáno, že krásná pokožka je propojena i s naší psychikou. Jak pečujete o tu svou a co byste doporučila jako nejlepší „duševní detox“?

Mě velmi nabíjí pobyt v přírodě nebo na pláži. Dýchat čerstvý vzduch mimo shon města.

Který outfit vás nikdy nezklame, když se chcete cítit atraktivně a mladě?

Určitě zářivé barvy. Černá přidává na věku.

Foto: archiv Linda Nývltová

Čtěte dál