Limitovaná edice hodinek [Re]master01

Spojení designu 20. století s moderními hodinářskými technologiemi. To je Audemars Piguet.

Foto: archiv Audemars Piguet

Audemars Piguet, švýcarský výrobce špičkových hodinek (Haute Horlogerie), představuje novinku v podobě samonatahovacích hodinek, které přenáší estetiku minulosti do současnosti. Jako při remasterování záznamů ze 40. let minulého století, i samonatahovací hodinky s chronografem [Re]master01 představují jedny z výjimečných náramkových hodinek s chronografem Audemars Piguet vybavené nejnovější technologií výrobce, s designem ciferníku. 

Špičkové náramkové hodinky s chronografem od výrobce Audemars Piguet patří mezi nejvzácnější na světě s pouze 307 kusy vyrobenými v období mezi 30. a 50. lety minulého století. Tato nová limitovaná edice o 500 kusech navozuje velmi typické designové charakteristiky původních náramkových hodinek s chronografem z roku 1943, s pouzdrem ve dvouodstínové kombinaci oceli a růžového zlata, jež zvýrazňuje ciferník v barvě šampaňského.

„Lidé si dobře pamatují na designové zemětřesení, které proběhlo v 70. letech minulého století a krátce po roce 2000. Ke kreativnímu ztvárnění pouzdra a designu ciferníků ovšem historicky docházelo v každé dekádě. Pro [Re]master01 jsme se rozhodli prověřit sílu a eleganci jedněch našich náramkových hodinek z roku 1943 prizmatem roku 2020. Nejde o návrat do historie – je to současné přepracování jednoho z našich dřívějších výtvorů.“ říká Michael Friedman.

Vylepšený design

Model [Re]master01 používá kulaté pouzdro s výstupky z nerezové oceli, zvýrazněné lunetou, tlačítky ve tvaru olivy a zkosenou korunkou z 18karátového růžového zlata. Výstupky ve tvaru slzy zvýrazňují dvouodstínovou harmonickou křivku pouzdra, zatímco velmi tenká luneta zajišťuje neomezovaný pohled na detailní zpracování ciferníku.

Estetika dvouodstínového leštěného pouzdra jedoplněna ciferníkem se saténovým kartáčováním ve zlatém odstínu s černými značkami hodin, hodinovými, minutovými a sekundovými ručičkami z růžového zlata, modrými ručičkami chronografu a modrou tachymetrickou stupnicí. Design ciferníku si zachoval klasické prvky původních hodinek a číselné znaky inspirované stylem art deco, ovšem průměr hodinek se zvětšil na 40 mm pro lepší čitelnost.

Světlehnědý ručně šitý pásek z telecí kůže dodává hodinkám na eleganci. Pokud ovšem preferujete tmavohnědý pásek z krokodýlí kůže, na přání je tato varianta také možná. 

Pouze ta nejnovější mechanika

Foto: archiv Audemars Piguet

Model [Re]master01 přináší minulost do současnosti. Je vybaven samonatahovacím hodinovým mechanizmem nejnovější generace a na rozdíl od originálních náramkových hodinek z roku 1943 obsahuje model [Re]master01 safírové zadní víčko s antireflexní vrstvou, díky kterému s emůžete kochat krásou mechanizmu chronografu. Vidět můžete také speciální oscilační závaží z 22karátového růžového zlata sladěné s lunetou. 

Osciláční závaží má saténové kartáčování a je zdobena ve stylu „Clous de Paris“ – tradiční metodou zdobení, používanou v Audemars Piguet od 50. let minulého století.

„V naší kolekci Heritage je mnoho inspirujících hodinek, které se mohly stát podkladem pro tento projekt přepracování (remasterování). Celý tým se jednomyslně shodl na těchto náramkových hodinkách s chronografem kvůli specifickým estetickým i emočním vazbám, které jsme všichni cítili k této ozvěně minulosti.“ nechal se slyšet Michael Friedman. 

Čtěte dál