Letošní castingy modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look právě začínají

Další ročník nejprestižnější šance pro budoucí modelky a modely pro Českou republiku startuje již tento víkend.

Foto: archiv Elite Model Look

Projekt Elite Model Look pomohl objevit a odstartovat kariéry těch nejznámějších modelingových hvězd současnosti, jako jsou Cindy Crawford, Gisele Bündchen, Hana Jiříčková, Linda Vojtová, Denisa Dvořáková nebo mladší generace modelek jako je Eva Klímková či Barbora Podzimková, která zdobí i poslední obálku české edice Harper’s Bazaaru. „Jsem potěšen z odezvy na každoroční kola našich castingů. Velmi si vážím důvěry mladé generace a jejich obrovského zájmu a účasti. Jako nejúspěšnější projekt hledání nových tváří v Čechách a na Slovensku se cítíme zavázáni k vybraným adeptům, a tak i přistupujeme k managementu kariér finalistek a finalistů. Jsem hrdý na to, že na velký počet světových vítězek z našich zemí jsme navázali i vítězstvím Slováka Andreje Chamuly na světovém finále, které se konalo loni v Paříži.“ říká k projektu ředitel soutěže Schwarzkopf Elite Model Look pro ČR a SR Sáša Jány.

Z Elite Model Look organizované agenturou Elite Model Management vzejde každoročně nová budoucí hvězda modelingového průmyslu. Od svého vzniku roku 1983 vyhledává Elite Model Look nové talenty po celém světě. Objemem, kvalitou a profesionálním přístupem je dnes tato soutěž největší a nejprestižnější svého druhu na světě. Koná se ve více než 30 zemích světa a každoročně se do ní přihlásí desetitisíce začínajících modelek a modelů. Díky struktuře soutěže se každá vítězka a vítěz národního finále účastní i mezinárodního finále, kde absolvuje množství focení, výuku chůze po mole a rozhovorů pro média. Soutěž vrcholí galavečerem, na jehož konci porota sestavená ze známých osobností vyhlásí budoucí hvězdu agentury Elite. Finalisté získávají garantované smlouvy s agenturou Elite v celkové hodnotě 850.000 EUR. V České republice a na Slovensku se soutěž Elite Model Look organizuje již od roku 1992.

Foto: archiv Elite Model Look

Letošní castingy se budou konat ve dnech od 5. září do 18. září v obchodních centrech ve všech regionech České republiky. Do soutěže se mohou přihlásit slečny ve věku 13 až 21 let s výškou nad 170 cm a mladí muži ve věku 15 až 23 let s výškou nad 183 cm. Ambasadorkou soutěže je topmodelka Denisa Dvořáková, která bude provázet všemi castingy. A pokud vás zajímá, jak to celé probíhá a na co se můžete těšit, vězte že všichni účastníci absolvují vstupní pohovor se zástupci agentury Elite a získají dárky od partnerů projektu. Na některých castinzích ve vybraných městech bude možné nechat se učesat nebo nalíčit profesionální kadeřnicí či vizážistou. Do 14 dnů od skončení castingů budou potom kontaktování všichni, kteří postoupí do semifinále, jež se bude následně konat v říjnu v Praze. V listopadu pak proběhne finále, které se tradičně pořádá na Pražském hradě. Vítězka a vítěz potom absolvují i 37. ročník světového finále Elite Model Look. 

Čtěte dál