Letní francouzská romance v podání návrhářky Božidary

Česká návrhářka Božidara představuje editorial k nové kolekci “Manon 70”, která je inspirována francouzskou kinematografií a kráskami ze 70. let.

Léto, se kterým se přenesete do 70. let. Francouzská riviéra, osobitý ženský šarm, lehkost a přírodní materiály v naturálních barvách, kterými chcete pokrýt vaše nahé tělo. To je letní kolekce designérky Božidary, kterou svým objektivem zachytila talentovaná fotografka Hana Knížová. Ve spolupráci se slovenskou modelkou Erikou Palkovičovovou vytvořila editorial, který vznikl v pražské Grébovce.

Foto: Hana Knížová

Jednoduché střihy podtrhují linii těla a zdůrazňují jeho ženskost. Stejně jako její předchozí kolekce je i tato pohodlná a nositelná při všech možných příležitostech i v každém roční období.

Vše je ručně pletené a háčkované z luxusních přízí šetrných k životnímu prostředí. Letní materiály jako bio bavlna, baby merino, cotton merino a konopí vás zchladí v rozpálených ulicích města nebo zahalí do horkých romantických nocí. 

Foto: Hana Knížová

Foto: Hana Knížová

Barevnost kolekce vychází z jemné krémové až bílé slonovinové barvy a přechází do jemné vintage žluté, výrazně červené a malinové až po tmavě půlnoční modrou. ''Vždy je pro mě důležitá kombinovatelnost, v létě oblečete se sandálky, na podzim navrstvíte spolu s kozačkami,'' říká návrhářka Božidara. 

Fotograf: Hana Knížová

Make-up: Sara Skrionya

Model: Erika / Elite Bratislava

Art Direction/Styling/ Design : Božidara

Čtěte dál