Letem fashion světem: Na jakou spolupráci se extra těšíme

Dvě ikony britské módní scény – Burberry a Vivienne Westwood – spojily své síly a my se nemůžeme dočkat výsledku!

Foto: Getty Images

Když se řekne britská móda, co se vám vybaví jako první? Vsadíme se, že mezi vašimi asociacemi rozhodně budou Burberry a Vivienne Westwood. Není tedy ani trošku nadsázka říci, že tato spolupráce je skutečnou oslavou anglického stylu a dědictví tamního módního průmyslu.

Sám kreativní ředitel Burberry Riccardo Tisci se svěřil, že právě díky Vivienne začal uvažovat o kariéře designéra: „Vivienne byla jedním z prvních důvodů, který ve mně vzbudil touhu stát se návrhářem,“ uvedl na svém osobním instagramovém profilu.

„Hned jak jsem začal u Burberry, bylo mi jasné, že si tuto příležitost nemůžu nechat uniknout a že musím zkusit Vivienne oslovit a nabídnou jí spolupráci,“ dodává Tisci. „Ona je skutečnou rebelkou, symbolem punku a nedostižná ve svém vlastním pojetí britského stylu, který inspiroval tolik z nás! Jsem opravdu pyšný na to, co společně vytváříme.“

Tisci, jehož první kolekce pro Burberry bude uvedena v září tohoto roku, strávil úctyhodných 12 let v čele jiného módního domu - Givenchy. Na pozici kreativního ředitele Burberry vystřídal Christophera Baileyho.

Jelikož je Vivienne Westwood oddanou aktivistkou a problematika ochrany životního prostředí je jí velmi blízká, není překvapením, že výtěžek z této limitované kolekce bude věnován charitativní organizaci Cool Earth, jejímž cílem je bojovat proti ničení deštných pralesů a následným klimatickým změnám.

Uvedení kolekce je naplánováno na prosinec 2018.

Čtěte dál