Lepší než kniha? Do kin míří filmy natočené podle bestsellerů

Na plátna míří hvězdně obsazené filmy podle slavných románů Malé ženy, Stehlík i Kde se touláš, Bernadetto.

V kinech si brzy užijí milovníci knih i ti, kterým četba příliš nic neříká. Do kinosálů totiž vstoupí hned několik snímků natočených podle slavných knižních předloh. Věčná debata, jestli je lepší kniha, nebo originál, tak může pokračovat…

Foto: archiv filmu Malé ženy

Stehlík

Kolosální román Stehlík mapující život jednoho Theodora Deckera, který poznamenala tragická smrt jeho matky a jedna loupež slavného obrazu, se stal mezinárodním bestsellerem. Ve filmové podobě se v hlavní roli představí Ansel Elgort, který zazářil v nadupaném filmu Baby Driver. Jsme zvědaví, jak se režisér John Crowley s téměř osmisetstránkovým románem vypořádal. V českých kinech od 10. října.

Malé ženy

Román o čtyřech sestrách v době americké občanské války, které se každá svým způsobem snaží vypořádat s tíhami dospíváním a prvních lásek, patří ke klasikám americké literatury a povinné četbě. Když k tomu přidáte obdivovanou režisérku současnosti Gretu Gerwig a hvězdné obsazení ve složení Saoirse Ronan, Emma Watson, Meryl Streep a Timothée Chalamet, dostanete jeden z nejočekávanějších filmů příštího roku. Česká premiéra je naplánována na 5. března 2020.

Kde se touláš, Bernadetto?

Bernadette Fox, manželka a matka, jednoho dne nečekaně zmizí. Její 15 letá dcera Bee a manžel pátrají po tom, co se jí stalo. Pátrání odhaluje nepříjemné skutečnosti z minulosti Bernadette, které mění celou situaci. Knižní hrdinku románu o jedné svérázné rodině Marie Semple ztvárnila Cate Blanchett. V amerických kinech se film promítá od 16. srpna, česká premiéra zatím nebyla ohlášena.

Čtěte dál