Lekce minimalismu podle Julie Restoin Roitfeld

Pokud vyrůstáte v rodině, která ovlivňuje dění v nejvyšší sféře módního průmyslu, máte dvě možnosti: následovat tradici, nebo si vytvořit vlastní pravidla. O tom, jak daleko padlo jablko od stromu, se rozpovídala Julia Restoin Roitfeld, dcera slavné módní editorky Carine Roitfeld.

Foto: archiv Instagramu @juliarestoinroitfeld

Renesanční bytost 

"Lidé občas zapomínají, že jsem kreativní člověk, protože většina mě vnímá zejména díky modelingu. Vystudovala jsem Parsons School of Design a mou pracovní kariéru jsem začala v reklamní agentuře. Dnes bych své povolání popsala jako Fashion Creative Consultant," prozradila Julia v rozhovoru pro Clozette.

Pravdou je, že modeling jí udělil prestižní místo mezi módní elitou, kde zazářila zejména v kampaních značek jako Roberto Cavalli, Lancôme a Tom Ford, který je rodinným přítelem. V minulém roce se stala ambasadorkou klenotnického domu Bulgari a také uvedla na trh svou vlastní capsule kolekci "malých černých", kterou navrhla pro Iris & Ink.

Během koronavirové krize také podpořila triumvirát: YouTube, amfAR a CR magazine, kteří představili první online runway na podporu boje proti AIDS. Fanclub, který si Julia během let vybudovala, byl svědkem několikanásobné renesance této ikony, která sestoupila z mola přímo do porodnice a mateřství vnesla nový rozměr.

Romy & The Bunnies

Velkou výhybku ze světa reflektorů zařadila Julia v roce 2012, kdy se jí narodila dcera Romy a nové výzvy spojené s mateřstvím ji inspirovaly k vytvoření vlastního blogu Romy & The Bunnies, který se stal oblíbenou destinací pro moderní matky.

Foto: archiv Instagramu @juliarestoinroitfeld

"Sama jsem po porodu hledala publikaci, která by se mnou komunikovala jako s matkou, která je odhodlaná zachovat si svou ženskost a smyslnost. Mateřství by totiž nemělo tuto éru ukončovat, ale naopak ji podpořit. A proto jsem se rozhodla moje objevy sdílet s ženami, které uvažují stejně," prozradila Julia. Její blog nabízí množství inspirativních příběhů, které vždy inklinují ke kráse, stylu a radosti ze života.

Less Is More

Pařížanka, jejíž příjmení otevíralo všechny zvučné dveře v éře, kdy její máma šéfovala francouzskému Vogue, se však rozhodla usadit v New Yorku. V interview pro Flowerbx přiznala, že život ve velkoměstě vyžaduje, abyste se doma obklopili květinami a zelení, protože nic na světě nevytvoří teplo domova tak, jako voňavá kytice.

Pár let po mezinárodním úspěchu jejího blogu pro moderní matky se Julia rozhodla vytvořit nový online koncept – Less Is More, který v mnoha směrech vzdělává o minimalistickém přístupu k životu.

"Zvenku se můj život může jevit jako plný požitků, ale pravdou je, že ve světě, který nás nutí kupovat, kupovat, kupovat, jsem já této nástraze nepropadla. Dokonce mám někdy pocit, že vlastnost kupovat pouze to, co opravdu potřebuji, mám v sobě od narození. Pamatuji si na mnohé odpoledne s mojí mámou, která se mi snažila koupit nové lodičky a moje odpověď vždy zněla: ale já je nepotřebuji!"

Less Is More je nová cesta, jejímž prostřednictvím Julia oslovuje světové autority ve fashion a beauty byznysu, aby představily svůj postoj k minimalistickému životnímu stylu, který je šetrnější k naší planetě.

Čtěte dál