LED světlo jako pomocník na cestě k dokonalé pokožce

Proč byste měla při péči o pleť používat světlo LED?

Foto: Shutterstock 

Když se řekne LED, asi se vám jako první vybaví monitor vaší televize, počítače, případně různobarevné podsvícení domácnosti. Už nějaký ten měsíc se ale setkáváme s až vesmírně vypadajícími svítícími maskami, které jsou prý skvělým pomocníkem na cestě ke stále mladé, vitální a zdravé pokožce. Že to zní až příliš dobře na to, aby to byla pravda? Podle odborníků ze světa krásy je technologie LED přesně tím, co vám v péči o pleť schází. Tato barevná světla prý umí mnohem více, než by se na první pohled mohlo zdát. 

Jak využít tuto doslova vesmírnou technologii v boji proti vráskám? 

O co se jedná? 

Technologii LED vyvinula NASA a původně měla sloužit k rychlejšímu hojení zraněných astronautů ve vesmíru. Barevné světlo má prý mnoho benefitů pro naše zdraví. Především pak pro naši pokožku, včetně schopnosti obnovovat buňky a vracet pleti rovnováhu. I proto se začalo využívat při léčbě různých onemocnění a právě pro kosmetické účely. Rozlišuje se samozřejmě užití domácí a pod dohledem odborníků. 

Proč LED vyzkoušet? 

O tom, že světlo naši pokožku ovlivňuje, nelze pochybovat. Většinou se před světelnými paprsky snažíme chránit. U LED světel je to ale naopak – měli bychom se jim přímo vystavovat. Technologie LED je zcela bezpečná a ani jeden barevný paprsek neproniká okem ani kůží. Takže se nemusíte bát. Je to prý velmi účinný a bezpečný způsob, jak pleť zklidnit, stimulovat a zlepšit její celkový stav. 

Jak to funguje? 

Světlo LED je absorbováno receptory v pleti podobně jako jakákoliv povrchová péče, jež pleti dopřáváme. Každý odstín světla LED v pleti působí na jiné receptory a cílí na jiné problémy. Terapie tímto typem světla je vhodná pro všechny typy pleti a není nebezpečná ani při každodenním používání. Po jejím použití tak není třeba nijak upravovat váš běžný program, ani s pletí zacházet jinak. 

Jaké barvy jsou nejlepší? 

Modré světlo zabíjí bakterie a dokáže bojovat s akné. Každý odstín červené umí trochu něco jiného. Některé dokáží stimulovat prokrvení, urychlit hojení pleti, zmenšit jizvy a napomoci obnově buněk. Jiné zase podporují tvorbu kolagenu, umí zatočit s jemnými i hlubokými vráskami, sjednotit odstín pleti, a dokonce spalovat tuk. Zelená pomáhá pleť zklidnit. Oblíbený je v poslední době především odstín fialové, ten kombinuje benefity červeného a modrého světla v jednom – tedy ničí bakterie a působí proti stárnutí pleti. 

Jak na to? 

Existuje řada produktů, které jsou určené pro domácí použití LED světla. Od přístrojů velikosti pera určených pro lokální použití přes masky či brýle, které se nasazují na obličej, až po celé lampy a systémy pro intenzivní celostní péči. Volba je na vás. Nezapomínejte ale na to, že byste na pleti při použití neměla mít ochranný UV faktor, který působení světla blokuje. Na pleť také nenanášejte přípravky s aktivními ingrediencemi (například vitamín C). Nechte je až na následnou péči. 

Čtěte dál