Láká vás masáž gua sha? Poradíme, jak na ni

Kámen, který v sobě ukrývá regenerační a anti-aging účinky? I zázraky se občas dějí. Seznamte se s perlou tradiční čínské medicíny - masážemi gua sha.

Foto: Shutterstock

Co je to gua sha?

Jedná se o oblíbenou relaxačně masážní techniku, kdy dochází k postupnému uvolňování obličejových svalů a stimulaci krevního oběhu. Princip je velmi jednoduchý. Drahé kameny jako nefrit či růženín ve tvaru srdce nebo vlny se používají k jemné masáži kontur obličeje a krku za účelem regenerace a eliminace toxinů. Při pravidelném opakování se můžete těšit na rozzářenou a zdravě vypadající pokožku. 

Správné používání je základ

Je dobré mít na paměti, že kámen se během masáže pohybuje vždy směrem ven od středu obličeje, nikdy naopak. Krátkou stranou kamene se zaměřte na kontury obličeje, širokou pak na oblast krku. Tahy kamene opakujte alespoň desetkrát. Pro lepší zážitek aplikujte na obličej pár kapek hydratačního oleje. Vyzkoušejte například regenerační Nuxe Paris - krásně voní, nemastí a pokožku zanechá hedvábně jemnou na dotek. Masáž gua sha si můžete dopřávat jak často chcete, ideálně ji zapojte do vaší pravidelné ranní rutiny. Pouhých pět až deset minut denně vám vyčaruje zářivější pleť.

Asijská legenda

Říká se, že tradiční masáž drahokamů má podobný léčivý účinek jako lymfodrenáž. Existuje ale i řada dalších výhod, které rozhodně stojí za pozornost.

1) Svěží pleť:

Pravidelná masáž stimuluje krevní oběh - pokožka je růžovější a působí tak zdravěji.

2) Detoxikační účinky:

Pohyby kamenů po obličeji stimulují tok lymfy. V praxi to znamená, že toxiny jsou odstraňovány rychleji a pleť je tak zbavena zarudnutí a pupínků.

3) Anti-age efekt: 

Uvolněním obličejových svalů se automaticky redukují i drobné vrásky.

Foto: Shutterstock

4) Zmírňuje bolesti hlavy: 

Krouživými pohyby kamenů v oblasti spánků ve spojení s aromatickými oleji se můžete zbavit nepříjemné bolesti.

5) Snižuje otoky, zmenšuje póry: 

Nechte kámen přes noc lednici a ráno aplikujte na umytý obličej. Uvidíte, že se budou dít zázraky!

Který z kamenů je ten pravý pro vás?

Dva kameny, dvě barvy, rozdílné účinky. Objevte společně s námi ten pravý pro dokonalý účinek.

Nefrit:

Podle tradiční čínské medicíny má tento zelený kámen protizánětlivé a čisticí účinky. Doporučujeme vyzkoušet při potížích jako je citlivá či zarudlá pokožka.

Růženín:

Známý jako kámen energie, který pomáhá uvolnit od stresu a napětí. Pokud se dlouhodobě trápíte s podrážděnou a suchou pokožkou, může být tento světle růžový kámen výhrou v loterii.

Čtěte dál