LAFORMELA Essentials

Miroslava Kohutiarová a Antonín Soukup představili limitovanou edici.

Foto: LAFORMELA

Bez ohledu na sezonu, pojmenování či náladu je tato basic edice určená pro všechny, kteří nechtějí čekat na další roční období, oceňují jednodušší prvky v šatníku a zpracovaní s rukopisem značky. Edice je k dostání na e-shopu www.laformela.com nebo v pražském showroomu na adrese Dušní 4, kde je k dispozici společně se stříbrnými šperky, jež designéři navrhli ve spolupráci s tradiční šperkařskou rodinnou dílnou Belda.

Foto: LAFORMELA

Oděvní kolekci tvoří košilové topy s dlouhým rukávem, jednobarevné i batikované roláky, elegantní jednobarevná saka kombinovatelná s pukovými zvonáči, ale i oblíbené mikiny a doplňky v podobě rukavic a tašek na rameno. Typicky ženský styl v sortimentu podtrhuje střižený top na ramínka, řasená sukně či dvouřadý kabát. I ve výběru barev a materiálů se návrháři drželi toho, co zákaznicím nejvíce lichotí – od šedé, béžové až po nadčasovou černou. Mezi materiály dominují bavlna, vlna, ale i luxusní kašmír.

Foto: LAFORMELA

Edici šperků, které vznikly v přímé spolupráci s Viktorií Beldovou, nejmladší ze šperkařské rodiny s dlouholetou tradicí, tvoří pět stylů náušnic a jeden řetízkový náhrdelník. Při jejich navrhování spoluautoři pracovali se stříbrem, perlami, ale především s archivními tvary, kterým tak společně vdechli nejen nový život, ale i současný vzhled. „Od začátku jsme si povídali o tom, co si můžeme vzájemně nabídnout a na vzhledu šperků pracovali společně. Mirce a Antonínovi záleželo zejména na tom, aby názorově ladily s kolekcí. Nicméně padli jsme si nejen názorově, ale i stylově a lidsky do noty a vznikla z toho opravdu příjemná spolupráce. Přínos vidím v tom, že šperky, které jsme pro Laformela vyrobili, jsou odvážnější, než je u nás obvyklé,“ dodává Viktorie Beldová. 

Čtěte dál