Lady Gaga na Oscary vynesla legendární diamant Tiffany

Legendární 141 let starý Tiffany Diamond nevyčíslitelné hodnoty se poprvé v historii objevuje na červeném koberci.

Stylová ikona Lady Gaga zářila na 91. udílení Oscarů, kde oslnila náhrdelníkem s legendárním žlutým diamantem nevyčíslitelné hodnoty Tiffany Diamond o váze neskutečných 128.54 karátů a hodnotě 30 milionů dollarů.

Foto: Tiffany & Co.

Na červeném koberci doplnila černou róbu módního domu Alexander McQueen jedním z největších žlutých diamantů na světě. Poslední, kdo měl na sobě náhrdelník s tímto unikátním skvostem byla Audrey Hepburn při focení promo fotografií k filmu Snídaně u Tiffanyho.

Foto: Tiffany & Co.

Lady Gaga byla nominována za nejlepší herečku v hlavní roli a za nejlepší píseň k filmu Zrodila se hvězda. “Příležitost pracovat s tak úžasným kusem designu a historie je jako splněný sen. Na světě je mnoho nádherných šperků, ale záře diamantu Tiffany Diamond, který má 128 karátů, je opravdu výjimečná, což se skvěle hodí pro Lady Gaga,” shodují se stylisté Sandra Amador a Tom Eerebout.

Tiffany Diamond je považován za jeden z nejdůležitějších objevů drahokamů v 19. století. Byl objeven v roce 1877 v dolech Kimberley v Jižní Africe. Zakladatel značky Charles Lewis Tiffany koupil neopracovaný diamant o rok později a nechal z něj vybrousit světový unikát, kterým Tiffany utvrdilo svoji výsostnou pozici ve světě vysokého šperkařství.

Foto: Tiffany & Co.

“Lady Gaga je neuvěřitelně kreativní, inovátorská a ráda boří pravidla, a já jsem nadšený, že právě ona bude mít na sobě legendární Tiffany Diamond na červeném koberci vůbec poprvé od jeho objevení před 141 lety,” říká Reed Krakoff, umělecký ředitel Tiffany & Co.

Lady Gaga doplnila svůj look náušnicemi s bílými a žlutými diamanty.

Foto: Tiffany & Co.

Čtěte dál