Lacoste povede poprvé od jeho založení žena

Po 85 letech své existence se postu kreativní ředitelky značky poprvé ujímá žena, návrhářka Louise Trotter.

Foto: Getty Images    

Značka Lacoste byla založena před osmdesáti pěti lety a na postu kreativní ředitelky nikdy neseděla žena. To se nyní mění a pozici bude zastávat britská módní návrhářka Louise Trotter.

Louise Trotter, která byla devět let kreativní ředitelkou značky Joseph, se pro změnu rozhodla letos v létě a v červenci ze svého původního místa odešla. Pozici, kterou v Lacoste přebírá, před ní vykonával Felipe Oliveira Baptista. Ten svoji rezignaci oznámil v květnu, po osmi letech působení.

„Její vizionářský přístup k liniím a materiálům, stejně jako zkušenosti s navrhováním funkčních modelů pro nás budou velkým přínosem a zajistí našim kolekcím přední místo v rámci módního průmyslu,“ nechal se slyšet prezident Lacoste Group Thierry Guibert.

Louise Trotter je z nové kapitoly své kariéry nadšená: „Jsem vděčná, že se můžu přidat do týmu značky s tak úžasným dědictvím. Po celých osmdesát pět let je jejím symbolem moderní spojení sportu a módy. Jsem šťastná, že budu součástí této nové kapitoly její historie.“

Aktuální kolekci jaro/léto 2019 složenou z ikonických kousků značky a modelů inspirovaných devadesátými léty navrhl tým designérů Lacoste. První kolekce pod vedením nové kreativní ředitelky bude odhalena v rámci pařížského fashion weeku pro sezónu podzim/zima 2019.

Čtěte dál