Kulturní tip: Meda

Nenechte si ujít divadelní představení Meda, které vzniklo na počest stých narozenin mecenášky a sběratelky umění Medy Mládkové.

Foto: archiv PR

Divadelní hra „Meda“ zachycuje nejdůležitější milníky života sběratelky umění Medy Mládkové. Vznikla jako pocta této výjimečné ženě a jejím blížícím se stým narozeninám, které oslaví letos 8. září. Autorkou scénáře a zároveň producentkou je Daniela Šteruská, která hru napsala na motivy knihy Ondřeje Kundry „Meda Mládková – můj báječný život“. V hlavní roli se bez alternace představí Tatiana Vilhelmová.

„Kdybych měla zvolit zlatý moment svého života, vybrala bych hned dva. Prvním z nich byl den, kdy jsem potkala Františka Kupku. Tím druhým okamžikem je moment, kdy jsem poznala svého příštího manžela ekonoma Mezinárodního měnového fondu Jana Viktora Mládka", vzpomíná Meda Mládková.

Kromě zmiňované Tatiany Vilhelmové v roli Medy Mládkové se dále představí Dana Batulková, Veronika Arichteva, Kateřina Steinerová, Stanislava Jachnická, Daniel Šváb, Jaromír Dulava, Lukáš Příkazský a Václav Krátký. Scénografie se ujala Lucia Škándíková, kostýmů výtvarnice Tereza Kopecká a hudby skladatel Petr Zeman.

Divadelní představení  „Meda“ bude mít premiéru 24. června 2019 na letní scéně Musea Kampa v Praze, kde se během léta průběžně odehrají všechny následné reprízy. Derniéra je naplánována na den 100. narozenin Medy Mládkové, tedy na 8. září 2019.

Hrdým mediálním partnerem tohoto jedinečného projektu je i Harper's Bazaar.

Vstupenky si můžete zarezervovat již nyní.

Čtěte dál