Kulturní program do konce září

Co vidět, slyšet a ochutnat? Máme pro vás kompletní program kulturních akcí do konce měsíce.

Foto: IMAXtree

Pro vstupenky a bližší informace stačí kliknout na titulek každé akce, který vás přesměruje na kulturní portál GoOut.cz.

17. 9. - 23. 9.

Please the Trees (19. 9., Altenburg 1964)

Podpalubí holešovické lodi Altenburg rozezní kytarové riffy: Stálice české alternativy křtí novou desku Infinite Dance.

Forbes Next Big Thing (19. - 20. 9., Cubex centrum)

Oktoplány, tajné laboratoře Ikea, nejlepší chatboti na světě: Festival o technologiích a budoucnosti se vrací s programem nabitějším než kdy jindy.

AninetFest 2018 (19. 9., Minikino)

Přehlídka nejlepších krátkých animovaných filmů z celého světa v Ostravě? Proč ne! Organizátoři AninetFestu vybírali z oceněných snímků napříč všemi žánry.

Liveurope Festival (20. 9., Palác Akropolis)

Jaké hudební objevy hýbou Evropou právě teď? Další ročník Liveurope Festivalu přiveze do Akropole umělce a umělkyně z Islandu, Francie, Švédska a Slovenska.

Posvícení u Doubravky (21. 9., Rozhledna Doubravka)

Ideální tip na pražskou vycházku: Nová rozhledna Doubravka stojí mezi Kyjemi a Černým Mostem. Stavte se na slavnostní otevření s doprovodným programem!

George FitzGerald (22. 9., Roxy)

V tanečním popu je George FitzGerald hvězdou světového formátu; pódium Roxy mu padne jako ulité. Do Prahy přijede s novou deskou All That Must Be.

Festival Evolution (22. - 23. 9., Výstaviště Holešovice)

Jak vypadá zdravý a aktivní život ve 21. století? Jaké trendy následovat? Na Festivalu Evolution na holešovickém Výstavišti se to dozvíme.

Deadtown (Celý týden, Smíchovská náplavka)

Začíná 20. století a pražský iluzionista sní o Divokém Západě – oceňovaná show Divadla bratří Formanů dorazila na Smíchovskou náplavku.

Koudelka: Návraty (Celý týden, Uměleckoprůmyslové muzeum)

Výstava Návraty v Uměleckoprůmyslovém muzeu představuje průřez celoživotní tvorbou legendárního fotografa Josefa Koudelky, proslaveného fotografiemi ze sovětské okupace Prahy v roce 1968. Už jen do pátku 23. září.

František Kupka (Celý týden, Valdštejnská jízdárna)

Asi nejslavnější český malíř začínal jako symbolista, aby se následně propracoval k abstrakci. Jeho souhrnné dílo je k vidění ve Valdštejnském paláci. Jestli nechcete stát frontu u pokladny, která se dá na téhle populární výstavě čekat, můžete pořídit vstupenky i online.

Foto: IMAXtree

24. 9. - 30. 9 .

Princess Chelsea (25. 9., Jazz Dock)

Novozélandská popová experimentátorka Princess Chelsea míří na malé české turné, které zahájí koncertem v pražském Jazz Docku.

Phytolab: Esenciální oleje (25. a 27. 9., Haenke)

Jak vznikají esenciální oleje a k čemu slouží? Dozvíte se na workshopu v žižkovské komunitní laboratoři Haenke.

Dena (27. 9., MeetFactory)

Dena pochází z Bulharska, usadila se ale v Berlíně – a ze svého německého azylu vyučuje zbytek Evropy, jak se dělá pop. Naživo v MeetFactory.

Spectaculare Piano Night (27. 9., Potrvá)

V příliš hektickém světě je občas potřeba zastavit se a ocenit atmosféru a ticho. Ideálně za doprovodu klavírní hudby (v kavárně Potrvá).

Tom Findlay (29. 9., Cross Club)

Tom Findlay, polovina elektronického dua Groove Armada, míří do Prahy se svým DJ setem. Zahraje venku před Crossem.

Vegefest 2018 (29. - 30. 9., Vyšehrad)

Vegetariáni nejedí jenom smažák a vegani nechroupají jen lupení: Na vyšehradském Vegefestu se o tom přesvědčí úplně každý.

Den architektury (28. 9. - 4. 10., celá ČR)

Osmý ročník festivalu Den architektury obsadí na přelomu září a října celou republiku. Provedeme vás programem v Praze, Brně, Ostravě a Plzni.

...příští vlna/next wave... (Celý týden, různé pražské scény)

Už čtvrt století se představitelé a fanoušci alternativního divadla scházejí na pražském festivalu Příští vlna/Next wave. Letošek není výjimkou.

MFF Kamera Oko 2018  (Celý týden, různé ostravské scény)

Zajímá vás umění kameramanů a kameramanek? Pokud ano, nevynechejte mezinárodní filmový festival Kamera Oko, konaný tradičně v Ostravě.

Tabook 2018 (27. - 29. 9., Tábor)

Spolkový dům Střelnice v Táboře vyhlíží další ročník Tabooku – tradičního festivalu malých knižních nakladatelů z celé republiky.

Čtěte dál